Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 10:59 Bu haber 4831 kez okundu
 
Zeka Oyunları Kursu Tekel İsmail Çolak’ta
19 Mayıs İlçesi Tekel İsmail Çolak İlk/Ortaokulu’nda “Zeka Oyunları Uygulamaları Kursu” yapıldı.
Eğitim Haberi
Zeka Oyunları Kursu Tekel İsmail Çolak’ta

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 yılı eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan ara tatil kapsamında bu yıl ilki yapılan 18-22 Kasım ara tatil döneminde okullar tarafından çeşitli etkinlikler yapıldı.

 

MEB tarafından okullara gönderilen yazı ile ara tatil döneminde gönüllü olarak başvuru yapan öğretmenlere “Zeka Oyunları Uygulamaları Eğitimi Kursu” açılması planlandı. 19 Mayıs İlçesinde yalnızca Tekel İsmail Çolak İlk/Ortaokulunda yapılan kursa ilçe genelinden başvuran 31 öğretmenden 29’u bu kursa katılarak belge almaya hak kazandı. Zeka Oyunları Uygulamaları Eğitmeni ve aynı zamanda Tekel İsmail Çolak İlk/Ortaokulu Müdür Yardımcısı İrfan Aydın tarafından verilen bu kursta çeşitli zeka oyunları tanıtıldı.

5 gün süren bu kursta, kursiyerlere görev, sözel, sayısal, mantık ve şekil oyunlarının yanı sıra beyin sporları, telefon ve tabletlerde çalışan GriCeviz Zeka Oyunu Uygulaması ve çeşitli kutu (mangala, reversi, beş nokta, parsel, equilibrio, q-bitz, ekoridor vb.) oyunlar tanıtıldı ve bu oyunlar ve etkinlikler kursiyerler ile birlikte birebir yapıldı. Bu kurs ile öğrencilerin üst düzey bilişsel becerilerinin geliştirilmesi, kişisel stratejiler geliştirmesi, çeşitli oyunlara yönelik öğretim becerileri edinmesi gibi daha bir çok kazanım sağlaması ve ülke genelinde Türkiye Zeka Vakfı (TZV) tarafından yapılan Zeka Oyunları Yarışmalarına öğrenciler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından gerçekleştirilen yarışmalara da öğrencilerin katılması ve iyi dereceler alınması hedeflenmektedir.

Oldukça verimli ve etkinliklerle dolu geçen kursta katılımcılar hem eğlenceli dakikalar geçirdiklerini hem de çok çeşitli eğitici ve bilgi dolu oyunlar gördüklerini belirtti.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: Zeka, Oyunları, Kursu, Tekel, İsmail, Çolak’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı