Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 14:02 Bu haber 2300 kez okundu
 
YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı koronavirüs önlemleri alınarak, öğrencilerin okul bahçesinde sosyal mesafeli sıraya girmesiyle başladı.
Eğitim Haberi
YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve farklı uygulamalar üzerinden canlı dersler yapılarak uzaktan eğitim ile 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Covid-19 salgını nedeniyle, yüz yüze eğitim, ana sınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda bugün başladı.

Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.

 

Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu olmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devam edebilecek.

Okul yönetimlerinin ilk haftada hangi günlerde olacağına öğretmenlerle birlikte karar vereceği uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: YÜZ, YÜZE, EĞİTİM, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı