Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 11:24 Bu haber 2162 kez okundu
 
Yeni Projeler Hayata Geçmeye Devam Ediyor
19 Mayıs Belediyesi söz verdiği projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.
Gündem Haberi
Yeni Projeler Hayata Geçmeye Devam Ediyor

Tarım ve turizm şehri 19 Mayıs İlçesine değer katacak “Yöresel Ürünler Pazarı” projesinin ihalesini gerçekleştiren 19 Mayıs Belediyesi, ilçedeki yöresel ürünlerin satışı için 8 adet ahşap dükkan ve 1 büfe inşa edecek.

 

İlçenin Pazar Mahallesinde, eski belediye hizmet binası karşısında bulunan 500 m2 alan içerisinde inşa edilecek olan ahşap dükkanların her biri 9 m² ebadında olacak, ayrıca bir de büfenin olacağı alanda ilçede yetişen her türlü tarımsal ve hayvansal ürünler bulunacak.

 

Yöresel ürünlerin çeşitlendirilmesi ve markalaşması kapsamında yeni bir istihdam alanı oluşturularak ilçede yetişen ürünlerin bir arada satışının gerçekleştirileceği yöresel ürünler pazarı projesinin ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Tarım zengini 19 Mayıs ilçemizde yetişen, Nebiyan Fasulyesinden, Nebiyan Kestanesine, Engiz Çileğinden, Mantarına, fındık ve cevizine kadar, tarımsal ve hayvansal ürünlerinin satışının gerçekleştirileceği Pazar yerimizi kısa sürede tamamlayıp, hizmete alacağız. Projemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Yeni, Projeler, Hayata, Geçmeye, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı