Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 09:52 Bu haber 3274 kez okundu
 
VALİLİKTEN UYARI DİKKAT!
Samsun Valiliği, telefonda kendi̇leri̇ni̇ Samsun Vali̇si̇ olarak tanıtıp "engelli̇ aracı alacağız" di̇yen ki̇şi̇lere i̇ti̇bar edilmemesi istedi.
Gündem Haberi
VALİLİKTEN UYARI DİKKAT!

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, dolandırıcılık konusuyla ilgili daha önce de defaaten uyarı mahiyetinde bilgi paylaşımı yapıldığı hatırlatıldı.

 

Açıklamada, uyarılara rağmen dolandırıcılık girişimlerinin sürdüğü ifade edilerek şunları kaydedildi:

 

"Bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan bazı şirket, kurum, kuruluş ve işadamlarını telefonla arayarak, kendilerini Samsun Valisi olarak tanıtıp, Sayın Valimizin bilgisi doğrultusunda olduğunu belirterek, engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, engelli aracı alınacak bahanesiyle iban numarası ve hesap numarası vererek maddi talepte bulundukları tespit edilmiştir. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Valiliğimizde görev yapan hiçbir Vali Yardımcımızın, İl Müdürlerimizin, Şube Müdürlerimizin veya diğer Valiliğimiz çalışanlarının böyle bir talebi söz konusu değildi. Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini, Valiliğimizin bağış ve yardım talebinde bulunulması için telefonla arama yapmasının söz konusu olmadığını bir kez daha önemle hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın derhal 155 Polis İmdat Hattı'na müracaat ederek bilgi vermeleri, ya da Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait irtibat telefonunu (0 362 431 12 12-435 79 97) arayarak bilgi paylaşmaları, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: VALİLİKTEN, UYARI, DİKKAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı