Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 14:24 Bu haber 8160 kez okundu
 
TEMA VAKFI KARAGÖL ŞEHİT ARİF ÇETİN OKULU’NDA
TEMA eğitim çalışmalarının devam ettiği 19 Mayıs İlçesinde Karagöl Şehit Arif Çetin Okulu 5-6-7 ve 8. Sınıf Öğrencileri verilen eğitimi ilgi ve dikkatle dinlediler.
Eğitim Haberi
TEMA VAKFI KARAGÖL ŞEHİT ARİF ÇETİN OKULU’NDA

Küresel ısınma, sıfır atık ve geri dönüşüm, yeryüzünün örtüsü toprak konularının anlatıldığı sunumda, öğrenciler merak ettikleri soruların da cevaplarını aldılar.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Öznur Biberoğlu; “TEMA Vakfı öğrencinin doğayı daha çok sevip koruyabilmesi için ekolojik okuryazar olmasının öneminin farkında. Doğadaki neden sonuç ilişkilerini iyi kavrayan öğrenci daha bilinçli bir doğasever oluyor. Bu konulardaki eğitimler çok değerli. Köyde doğayı tanıyarak büyüyen öğrenci, bu fırsatı yakalayan çocuklara göre daha şanslı. Öğrencilerimizi çok ilgili buldum, farkındalıkları yüksek,  bu geleceğimiz için umut verici. Bizler bugünün onlar geleceğin emanetçileri çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir Dünya bırakmak sorumluluğumuz. Onları bilgilendirme fırsatını sunup okulun kapılarını bize açan Sayın Okul Müdürümüz Ahmet Elibol’a teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: TEMA, VAKFI, KARAGÖL, ŞEHİT, ARİF, ÇETİN, OKULU’NDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı