Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 17:23 Bu haber 3865 kez okundu
 
TEMA KÖSEDİK İLKOKULUNDA
TEMA Vakfı Eğitim çalışmalarına Kösedik’te devam ediyor.
Eğitim Haberi
TEMA KÖSEDİK İLKOKULUNDA

19 Mayıs  İlçesine  20 km uzaklıkta olan en uzak köy  okulu Kösedik İlk ve Ortaokulu kapılarını TEMA Vakfı‘na açtı. Yavru Tema Eğitim programının yürütüldüğü 2-A sınıfında öğrencilere ‘Yeryüzünün Örtüsü Toprak’ ve ‘Geri Dönüşüm’ konularında bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin sunumları ilgi ve dikkatle dinledikleri görüldü. 19 Mayıs Sahili’nde Mart ayında yapılan çevre temizliği etkinliğine de katılan 2-A sınıfı öğrencileri sürdürülebilir yaşam konusunda oldukça bilinçliler.

2-A sınıfı öğretmeni; “Köyde yaşayan çocuklar doğadaki döngünün farkına varma noktasında çok daha bilinçliler.Toprakla, yeşille içiçe yaşayıp; süreçte ekolojik okur yazar olma noktasında daha bilinçli olan öğrenciler, şehirde apartman dairelerinde kısıtlanarak büyümek zorunda kalan akranlarına göre oldukça şanslılar. Belki bir kısmı yarının çiftçileri olacaklar ya da tarım, çiftçilik sektörü ile ilgili meslekler seçecekler. Toprakla içiçe yaşayıp onun dilinden iyi anlayan doğa sever öğrencilerim eminim ki büyüdüklerinde doğayı korumak ve sürdürülebilir yaşam konusunda güzel işlere imza atacaklar.”

Öznur Biberoğlu; “Küçücük yaşlarında TEMA Vakfı’na gönül vermiş öğrencilerimiz doğanın varolmak için bize ihtiyacı olmadığının fakat varolmak için bizim doğaya ihtiyacımız olduğunun  bilincine varmış doğasever çocuklardır. TEMA Vakfı’na  gönüllü oldukları için çocuklarımızın ailelerine ve ‘Yavru TEMA’ eğitim programını yürüten Çiğdem Dağ  hocama teşekkür ediyorum.

Ayrıca 19 Mayıs Halkını Vakfın çalışmalarına destek olmak için 28 Nisan Pazar akşamı Sezen Aksu’nun da desteği ile saat 22:00 da NTV’de yayınlanacak olan ‘Umut Yeşerten Şarkılar’  programını izlemeye davet ediyorum. Doğa eğitim programlarıyla ücretsiz olarak her yıl  binlerce öğrenciye ulaşan TEMA Vakfı önümüzdeki yıl da daha çok öğrenciye ulaşbilmek için desteklerinizi bekliyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: TEMA, KÖSEDİK, İLKOKULUNDA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEMA KÖSEDİK İLKOKULUNDA
Yorumlar
Haber Yazılımı