Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 13:15 Bu haber 4038 kez okundu
 
Tabletler Öğrencilere Dağıtıldı
19 Mayıs Belediyesi ve 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı.
Eğitim Haberi
Tabletler Öğrencilere Dağıtıldı

“Sınıf Tam Öğretmenim” projesi kapsamında uzaktan öğrenim materyalleri olmayan öğrencilere tablet dağıtma etkinliği düzenlendi. 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde yapılan törende ilk etapta 8. ve 12. sınıf öğrencilerine tabletleri dağıtıldı.

 

19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek; “Tabletlerimizi öğrencilerimizle buluşturduk. Önümüzdeki birkaç ay içinde çok süratli bir şekilde yeniden dağıtımı olacak” dedi.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, salgın sürecinde uzaktan eğitim alan dezavantajlı öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye tablet desteği sağladıklarını söyledi.

 

19 Mayıs İlçe Mili Eğitim Müdürlüğünün belirlediği öğrencilere tablet bilgisayar verdiklerini belirten Topaloğlu; “Eğitimde fırsat eşitliğinin bütün çocuklarımıza sağlanması amacıyla başlatılan kampanyaya 19 Mayıs Belediyesi olarak destek veriyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizi ve çocuklarımızı yalnız bırakmamak adına belediye olarak yanlarındayız” dedi.

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ise; “Ülke olarak uzaktan eğitime karşı en çabuk vaziyet alan ve ülkesinde çocukların eğitimini uzaktan yöntemle yapabilen 3-5 ülkeden birisiyiz. Bu anlamda ülkemizin imkanları ile hep birlikte gurur duymak durumundayız. EBA TV veba internet üzerinden EBA canlı dersleri devreye sokmam suretiyle Mart ayından itibaren çocukları eğitime kavuşturmuş 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol’a, tablet desteği veren 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Tapoloğlu’na teşekkür etti.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Tabletler, Öğrencilere, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı