Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 17:33 Bu haber 1116 kez okundu
 
SEVGİ ENGELLERİ KALDIRIR
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçede yaşayan engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.
Gündem Haberi
SEVGİ ENGELLERİ KALDIRIR

Engellerin sevgiyle ve empatiyle aşılabileceğini belirten Başkan Topaloğlu, “Hayattaki tüm engellerin sevgi ve empatiyle aşılabileceğini düşünüyorum. Birbirimizi sever ve empati kurabilirsek engeller ortadan kalkacaktır. Çünkü biz birlikte yaşamak için asla engel tanımıyoruz" dedi.

Başkan Topaloğlu,” Engellilere sosyal ve genel hizmetleri en güzel şekilde yapmanın hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluğun görevidir. Bu konuda gereken duyarlılığın artması, bilinç ve hassasiyetin daha da artması temennimizdir. Engellilerin üreten, bağımsız bireyler olarak spordan sanata, yönetimden ticarete, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif bir biçimde yer alabilmesi için hepimize görev ve sorumluluklar düşmektedir. Yapacağımız çalışmalarda engelli insanlarımızı unutmamız mümkün değil, onlara her zaman destek olacağımızın bilinmesini istiyorum. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız ”diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: SEVGİ, ENGELLERİ, KALDIRIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı