Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 12:24 Bu haber 1694 kez okundu
 
SALEP ÜRETİCİLER BİRLİĞİ AÇILDI
19 Mayıs İlçesinde Samsun İli ve İlçeleri Salep Üreticileri Birliği düzenlenen törenle açıldı. Pazar Mahallesi Ziraat Odası giriş katında açılan Salep Üreticileri Birliği Samsun Bölgesinde hizmet verecek.
Gündem Haberi
SALEP ÜRETİCİLER BİRLİĞİ AÇILDI

19 MAYISLI ÇİFTÇİLERİMİZ GAYRETLİ VE AZİMLİ

19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek,” Samsun İli ve İlçeleri Salep Üreticileri Birliğimiz ilçemiz çiftçilerine hizmet verecek, ilçemiz çiftçileri tarımın her alanında göstermiş oldukları gayret ve azim ortada, Salep Üreticileri Birliğimiz ilçemize bölgemize hayırlı uğurlu olsun ”ifadelerini kullandı.

İLÇEMİZ TARIMDA KENDİNİ ISPATLADI

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Samsun İl ve ilçeleri Salep Üreticileri Birliğinin ilçemizde açılması son derece memnuniyet verici bir durum. Samsunun Tarım Merkezi olan  19 Mayıs ilçemiz gün geçtikçe büyümeye ve yatırım kazanmaya  devam ediyor. İlçemiz ve çiftçilerimiz için hayırlı uğurlu olsun ”diye konuştu.

FINDIĞA EK GELİR SAĞLAYACAK ÜRÜN

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam,” Tıbbi ve kozmetik alanlarda kullanılmasının yanı sıra dondurmanın hammaddesi olan salebin samsunda yaygınlaştığını belirtti. Sağlam “Fındığa ek gelir sağlayacak önemli bir tarım ürünüdür, salep birliği hayırlı uğurlu olmasını diledi.

HEDEFİMİZ SALEBİ MARKA HALİNE GETİRMEK

Samsun İli ve İlçeleri Salep Üreticileri Birliği Başkanı Yener Sağlam, ”Samsun İli ve İlçeleri Salep Üreticileri Birliği Başkanı Yener Sağlam, ”Bölgemizde 2016 yılında Tarım İl Müdürlüğümüzün desteği ile bir kaç yüz metre karelik üretimle başlayan salep üretimi 8 üretici firma ve sözleşmeli bir çok üreticiye çıkmış ve birlik kurma aşamasına gelmiştir. Salep yetiştiriciliğini artık birlik olarak sürdüreceğiz. Hedefimiz üyelerimiz ile birlikte ilimizde yetiştirdiğimiz salebi marka haline getirmekdir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dua yapılarak, açılış kurdelesi kesildi. Samsun İli ve ilçeleri Salep Üreticileri Birliğinin açılışına 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam,19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık19 Mayıs Tarım ve Orman ilçe Müdürü Galip Baykal, Bafra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Güreş,Ak Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven,19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,19 Mayıs Tapu Müdürü İhsan Sandıkçı,19 Mayıs Mal müdürü Süleyman Karavin,19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal,19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, ile muhtarlar katıldı.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: SALEP, ÜRETİCİLER, BİRLİĞİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı