Haber Detayı
01 Haziran 2022 - Çarşamba 13:44 Bu haber 3896 kez okundu
 
SITKI ASLANHAN'DAN “MORAL VE MOTİVASYON” SEMİNERİ
19 Mayıs İlçe Müftülüğü Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan “Moral ve Motivasyon Seminerine ev sahipliği yaptı. Öğrenci ve velilere yönelik yapılan seminer oldukça yoğun ilgi gördü.
Eğitim Haberi
SITKI ASLANHAN'DAN “MORAL VE MOTİVASYON” SEMİNERİ

Açılış konuşmasını yapan 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, “19 Mayıs'tan bir rüzgar geçti aile ve gençlik seminerleri kapsamında ilçemizde gençlere ve halka açık 2 ayrı program düzenleyerek bizleri onurlandıran Sıtkı Aslanhan'a çok teşekkür eder, ayrıca bu programın yapılmasına vesile olan ve bu işin sponsorluğunu yapan din gönüllüsü arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

 

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol “Sıtkı Hocamızın Seminerlerini bizde birkaç kez izledik. Kitaplarını okuduk. Gençlerin Milli ve Manevi değerler ile yetişmesinde ve doğru hedefe yönelmelerinde çok katkıları olmuştur” dedi.

 

    Konferansa dinleyici olarak katılan öğrencilere önemli bilgiler verdi. Eğlenceli esprileriyle, öğrencilere ders çalışma metotlarını anlatan Aslanhan salonda bulunanların beğenisini topladı. Öğrencilere okulda gördükleri dersleri muhakkak evde tekrar etmeleri gerektiğini aktaran Aslanhan, Aile içi iletişimin çocukların hayatlarında büyük önem taşıdığını belirterek, “Anne ve babanın çocukla iletişime geçmesi onun sorunlarını dinleyerek sohbet etmesi büyük önem taşımaktadır. Çocuk evdeyken anne ve babasıyla sohbet edemeyince sorunlarını anlatamayınca çareyi internete girmekte sanal arkadaşlar edinmekte buluyor. Bu da gençlerimiz için tehlikeli bir hale geliyor” dedi.

 

DERS SONRASI İZLENEN TELEVİZYON ÖĞRENDİKLERİNİZİ UNUTTURUYOR

Öğrencilerin öncelikle bir hedef belirleyerek o hedef doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini belirten Aslanhan, “Hedefiniz, hayaliniz, gayeniz olmazsa çalışamazsınız. Hedefini belirleyerek bu hedef doğrultusunda ilerleyenler başarıya ulaşacaktır. Ders çalıştıktan sonra yarım saat televizyon izlemek bile motivasyonunu bozarak, öğrendiğin şeyleri unutmana neden olabilir. Dağıtmak kolay toplamak her zaman zordur. Bu sebeple ders çalışırken, televizyon izlemek, internete girmek verdiğiniz emeklerin boşa gitmesine neden olur” şeklinde konuştu.

Seminer sonunda salonu dolduran öğrencilerden büyük alkış toplayan Aslanhan’a 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol hediyelerini takdim ettiler.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: SITKI, ASLANHAN'DAN, “MORAL, VE, MOTİVASYON”, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı