Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 13:53 Bu haber 2945 kez okundu
 
“Okul Temiz” Belgeleri Dağıtımı Yapıldı
19 Mayıs İlçesi Okullarına “Okul Temiz” belgeleri 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol tarafından takdim edildi.
Eğitim Haberi
“Okul Temiz” Belgeleri Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı.

Bu kapsamda 19 Mayıs İlçesinde bulunan tüm okullar proje kapsamında yerine getirilmesi gereken yükümlülükleri tamamlayarak “Okulum Temiz”  belgesi almaya hak kazandılar. Okulum Temiz Belgeleri 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol tarafından okullar ziyaret edilerek takdim edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “Pandemi sürecinde okullarımız her yönden olağanüstü gayretler göstermişlerdir. İlçemiz okullarının tümü bu kapsamda öğrencilerimizin okullarımızda güvenli bir şekilde eğitim-öğretim görmelerini sağlamak amacıyla hem temizlik hem de hijyen yönünden olağanüstü çaba göstererek “Okulum Temiz Belgesi”ni almaya hak kazanmışlardır. Bu çalışmalarda olağanüstü gayretler gösteren okullarımızın müdürlerine, müdür yardımcılarına ve diğer personellerine teşekkürler ediyorum. Öğrenci velilerimizin isteğimiz; okullarımıza temizlik ve hijyen yönünden güvenmeleri, gönül rahatlığı ile çocuklarını bizlere emanet edebileceklerini bilmeleridir. İnşaallah bu zor günleri hep birlikte atlatmayı başaracağız” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: “Okul, Temiz”, Belgeleri, Dağıtımı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı