Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 13:10 Bu haber 4361 kez okundu
 
ÖDÜLLÜ PROJEYİ KAYMAKAM TANITTI
19 Mayıs İlçe Kaymamı Yavuz Güner, “SEN İSTE YETER KANSER ÇEKER GİDER ”adlı projeyi Tekel İsmail Çolak ilk ortaokulunda tanıttı.
Gündem Haberi
ÖDÜLLÜ PROJEYİ KAYMAKAM TANITTI

 Kaymakam Yavuz Güner, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda okuyan öğrencilerin ailesini, akrabalarını ve komşularını KETEM'e yönlendirerek kanserle ilgili taramalarını yaptırmaları amaçlandığını söyledi.

 Böyle bir projenin sürdürülebilir ve hayata dokunur olmasının çok önemli olduğunu ifade eden 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner,” İlkokul çocukları özellikle işin içerisine girince o masumiyetleri ve temiz yürekleri ile topluma bu daveti yapıyorlar. Biz bu projede yer almaktan dolayı son derece çok mutlu olduk" dedi.

"Kanserle mücadelenin çaresi var"

19 Mayıs Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. M. Alper ÇELİK Kanserle mücadele anlamında vatandaşa yardımcı olmak ve önleyici hizmetler anlamında çok ciddi çalışmalar yapıldığının altını çizdi. Bu kötü hastalıkla mücadele etmek için insanlar çaresiz değil, mutlaka çaresi de var. Doktorların söyledikleri gibi ilk ve erken teşhis hastalıkla mücadelede çok önemli. İşte bu erken teşhisi yakalayabilmek için kanser taramalarını yaptırmak gerekiyor. Bu anlamda Sağlık Bakanlığımızın ilçelerde KETEM’leri var. Vatandaşlarımız buralara mutlaka başvursunlar dedi.

'Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider' projesi tanıtımına 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner,19 Mayıs Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. M. Alper ÇELİK 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, okul müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

 Ödüllü yönlendirme yarışmasının Bisiklet, hediye çeki ve spor seti hediyeleri yarışma sonunda verilecek olup, rozet ve kırtasiye seti hediyeleri yarışma devam ederken hak eden öğrencilere verilecektir.

Beyzagül GÖREN 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÖDÜLLÜ, PROJEYİ, KAYMAKAM, TANITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı