Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 15:09 Bu haber 939 kez okundu
 
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Mayıs İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü kutlandı. Program 15 Temmuz Millet meydanında Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Gündem Haberi
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal, “19 Ekim tarihi 2015 yılından bu yana her yıl Muhtarlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bu günün muhtarlar günü ilan edilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, gazi meclisimize ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Muhtarlık kurumunun güçlenmesine yönelik son yıllarda atılan önemli adımlarla devlet-millet bütünleşmesinin hayati kurumlarından olan muhtarlıkların görevlerini etkin bir şekilde icra edebilmeleri hedeflenmektedir” dedi.

KAYMAKAM MUHTARLARI MAKAMINDA KABUL ETTİ

15 Temmuz Millet Meydanı'ndaki törenin ardından 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal yönetimi ve muhtarları kabul etti.

Daha sonra muhtarlar 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu “Muhtarlar vatandaşlarımız ile belediyemiz arasında köprü vazifesini görüyor. 38 Mahallemizde bulunan muhtarlarımızla ilçemizin sorunlarının çözülmesi adına mücadelemize devam ediyoruz. Amacımız 38 Mahallemizin 25 bin vatandaşımızın huzurlu yaşamasıdır”  dedi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: MUHTARLAR, GÜNÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı