Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:15 Bu haber 4383 kez okundu
 
MİNİKLERİN OKUL ÖNCESİ ŞENLİĞİ
Şehit Vural Akdeniz Anaokulunda, Ondokuzmayıs Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi öğrencilerinin Öğretim Görevlisi Ömer Kanca yönetiminde düzenlediği müzikli drama gösterisi ve halk oyunları etkinlikleri ile okulöncesi şenliği gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
MİNİKLERİN OKUL ÖNCESİ ŞENLİĞİ

Okul bahçesinde yapılan etkinlikte çocuklar, sergilenen rondları büyük ilgiyle izlediler ve oyunlara katılarak eğlenceli dakikalar geçirdiler. OMÜ öğrencilerinin çaldığı ve söylediği şarkılara eşlik eden çocuklar canlı müzik eşliğinde şarkı söylemenin tadını çıkardılar.

Okul Müdürü Nurhilal Selman; “OMÜ İlköğretim Bölümü öğrencileri ile gelenekselleşen bu etkinliğimizi 8 yıldır okulumuzda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şenlik havasında geçen etkinliğimizde üniversitenin okulöncesi bölümünde okuyan öğrenciler ile ileride bu bölümü tercih edecek olan ve okulumuzda staj gören Ç.P.L çocuk gelişimi öğrencilerinin birbirleri ile kaynaşmaları ve her iki grubun da ileride çalışacakları yaş grubu ile eğlenceli vakit geçirmeleri için ortam sağlamaya çalıştık. Böylece hem okulöncesi eğitimin önemine dikkat çekmiş, hem de eğitimde üç kuşağın da bir araya gelmesini sağlamış olduk. Programa katkılarından dolayı OMÜ öğretim elemanı Ömer Kanca’ya teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: MİNİKLERİN, OKUL, ÖNCESİ, ŞENLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı