Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 09:56 Bu haber 4612 kez okundu
 
MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ
Şehit Burhan Yazıcı Okulu 1/A sınıfı öğrencileri “İlkadım Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Pisti'ne” gezi düzenlediler.
Eğitim Haberi
MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli trafik polislerinden trafik kuralları hakkında eğitim alan minik öğrenciler, daha sonra uygulama yaptılar. Minikler, araç kullanarak öğrendiklerini güvenli bir ortamda uygulama imkanına da sahip oldular.

Araçlarla Uygulamalı Eğitim Aldılar

İlkadım Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda öğrenciler hem teorik hem de pratik eğitimlerle trafik kurallarını öğrendiler. Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro biriminde görevli polis memuru tarafından önce teorik eğitim sonra küçük araçlarla pratik eğitim aldılar.

Çocuk Trafik Eğitim Pistinde miniklere trafikte neler yapmaları gerektiğini öğretmeye çalıştıklarını ifade eden sınıf öğretmeni İsa Soydan, “Yaya olarak ölümlü trafik kazasına karışan her 4 kişiden birisinin çocuk olduğunu ve bu yaştaki çocuklarda trafik bilincinin oluşması için trafik eğitim pistine gezi düzenlediklerini ifade etti. Burada önce teorik eğitim, ardından ışıklarda nasıl hareket edilir, karşıdan karşıya nasıl geçilir, üst geçit kullanımı gibi konularda uygulamalı eğitim verildiğini belirtti. Ülkemizde trafik kazalarında maddi zarar ve insan kaybımız maalesef fazla. Bunu önlemek, çocukları geleceğe hazırlamak için böyle bir gezi düzenledik. Bugünün çocukları yarın büyüyüp bilinçli bir yaya, sürücü veya yolcu olacaklar. Trafikte daha bilinçli nesiller yetişmesi için bu güzel hizmeti veren Trafik Eğitim Pisti çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: MİNİKLERE, TRAFİK, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı