Haber Detayı
22 Haziran 2022 - Çarşamba 16:33 Bu haber 1207 kez okundu
 
“KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ”
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle başlatılan “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş'’ kampanyasının 19 Mayıs ilçesindeki tanıtım standı açıldı.
Gündem Haberi
“KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ”

Vatandaşlar Bağış Yapıyor

Kurbanlarını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla, her yıl olduğu gibi bu yılda 15 Temmuz Millet Meydanında, vatandaşların vekalet yoluyla kurban bağışlarını rahatça yapabilmeleri için 19 Mayıs İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 19Mayıs Şubesi tarafından açılan stant da “Vekaletle Kurban Alım Belgesi” ile ülkemizde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere “Vekaletle Kurban” alımına başlandı.

 

Vekaletle kurban alanında öncü olan Türkiye Diyanet Vakfı, 47 yıllık tecrübesi, deneyimli kadrosu, üstlendiği sorumluğun bilinci ve hizmet anlayışıyla faaliyet gösterdiği diğer alanlarda olduğu gibi vekaletle kurban kesimi konusunda da örnek teşkil ediyor. Vekaleti alınan kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle bizzat Türkiye Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilerek; hayırsever milletin emanetleri yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı güvencesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

 

2021 yılında Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen 589 bin 136 hisse kurban; yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 403 kesim noktasında, yurt dışında  77 ülkenin 339 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde kesilmiştir. Geçen yıl vekaleten kesilen kurbanların bir bölümü ülkemizde, bir bölümü de yurt dışında açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Afrika ülkeleri olmak üzere Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya ve diğer bölgelerde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

 

Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 2.250 TL, yurt dışı 1.800 TL olarak belirledi.  Aynı zamanda www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden vatandaşların online bağış yapabilmenin yanı sıra Android ve Apple store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamalarından da kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV Şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler.

Harun YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: “KURBANINI, PAYLAŞ, KARDEŞİNLE, YAKINLAŞ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı