Haber Detayı
04 Aralık 2021 - Cumartesi 17:53 Bu haber 4280 kez okundu
 
KURBAN KESİLEREK KİVİ FİDANLARI DİKİLDİ
Karadeniz’in en modern kivi bahçesi projelerinden biri olan Ballıca Mahallesinde Ömer, Recep ve Ramazan Atik kardeşlere ait 50 dekarlık kivi üretim bahçesi için kurban kesilerek Kuran Kursu Hocası Şaban Şenocak tarafından dua yapıldıktan sonra ilk fidanlar toprakla buluştu.
Ekonomi Haberi
KURBAN KESİLEREK KİVİ FİDANLARI DİKİLDİ

Atik kardeşlerin kendi öz kaynakları ile kurmakta olduğu kivi bahçesinde Pergola sistemi ve mini springlerle sulamanın yapılması planlanıyor. Bahçede dona karşıda koruma sistemi bulunmakta. Bahçenin özellikleri arasında Karadeniz bölgesinin en modern kivi bahçesi tesisi olma özelliğini taşıyor.

 50 Dekar Alanda Yılda 450 Ton Ürün Hedefleniyor

Samsun Büyükşehir belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz,19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip BAYKAL, Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mimar İbrahim Türkoğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, İlçenin önder çiftçilerinden Osman ATİK, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisleri Halit Kıvanç Sekban ve Meryem Çelik, 19 Mayıs Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlfet Gören, 19 Mayıs Engiz Spor Kulübü Başkanı Salih Yaman, 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Şimşek, 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Orta, S.S. 13 Nolu 19 Mayıs Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Muammer Akyüz, 19 Mayıs Ziraat Odası Meclisi ve Yönetim kurulu üyeleri ve Muhtarlar  yeni kurulan kivi bahçesine ilk fidanları davetlilerle birlikte diktiler.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: KURBAN, KESİLEREK, KİVİ, FİDANLARI, DİKİLDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KURBAN KESİLEREK KİVİ FİDANLARI DİKİLDİ
KURBAN KESİLEREK KİVİ FİDANLARI DİKİLDİ
KURBAN KESİLEREK KİVİ FİDANLARI DİKİLDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı