Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 14:52 Bu haber 2644 kez okundu
 
KUBA CAMİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI
19 Mayıs İlçesinde iş insanı Yusuf Nuri Demir amcası Nezafet Demir tarafından Yukarı Engiz Mahallesinde yapımına başlanan KUBA caminin temeli atıldı.
Gündem Haberi
KUBA CAMİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI

Türk milletinin eşsiz bir millet olduğuna vurgu yapan 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, “Kuba Camimizin temelini hayırsever Yusuf Nuri Demir, Nezafet Demir’in büyük katkılarıyla temelini atıyoruz. Cenab-ı hakka binlerce şükür olsun ki mükemmel bir topluluğuz. Çok iyi insanlarımız, çok iyi hayırseverlerimiz var. Katkı verenlerden Allah razı olsun. Caminin mahiyetinde 2 adet Kur'an kursu 4-6 yaş kursu, gençler için vakit geçirebilecekleri okuma salonu kültür merkezinin yanı sıra akşam cami cemaatinin muhabbet edebileceği bir mekân olacak. Yaklaşık 2 dönüm üzerine inşa ettiğimiz bu camiinin ibadet alanı 350 M2 olacak.”  diye konuştu.

Hayırsever iş insanı Yusuf Nuri Demir, “Bismillah deyip başladığımız her işin sonunu görmeyi bize nasip eden Rabbime hamd ediyorum. Temelini attığımız bu cami inşallah hayırlı nesiller yetişmesinde önemli rol oynayacaktır. ” dedi.

Butona Birlikte Bastılar

RS Mimarlık Rümeysa Nur Tok, Semiha Demir tarafından en son teknoloji yapıya sahip olan Kuba Cami 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, Hayırsever İş İnsanı Yusuf Nuri Demir, Nezafet Demir okunan dua sonrası birlikte butona basarak, temele beton dökümü gerçekleştirdi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: KUBA, CAMİNİN, TEMELİ, DUALARLA, ATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı