Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 17:36 Bu haber 4875 kez okundu
 
İstanbul'dan Samsun'a 800 Kilometre Kürek Çekecekler
Büyük Önder Atatürk'ün, Milli Mücadele için "Bandırma Vapuru"yla İstanbul'dan yola çıkması ve 19 Mayıs 1919'da Samsun'a varışının 100'üncü yılında Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Anakent Spor Kulübü DragonTakımı, aynı güzergahı kürek çekerek geçecek.
Spor Haberi
İstanbul'dan Samsun'a 800 Kilometre Kürek Çekecekler

Dragon botta, Türkiye'deki yarışlarda birçok derece elde eden Anakent Spor Kulübünün sporcuları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'dan Samsun'a yolculuğunu temsilen Karaköy Limanı'ndan çıkış yaparak 19 günde Samsun'a ulaşacak.

Avukat, öğretmen, esnaf, inşaat ustası gibi farklı meslek dallarında çalışan 16 kürekçi ve 1 davulcunun oluşturduğu dragon bot takımına doktor, cankurtaran ve 10 teknik personelden oluşan bir palamar botu ile bir römork eşlik edecek.

Dragoncular, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan aldığı Türk bayrağını, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop sahillerinden 800 kilometre kürek çekerek 19 Mayıs 2019'da Samsun'a ulaştıracak, Atatürk'ün karaya çıkış noktasında Samsun Valisi Osman Kaymak'a teslim edecek.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: AA
Etiketler: İstanbul'dan, Samsun'a, 800, Kilometre, Kürek, Çekecekler,
Yorumlar
Haber Yazılımı