Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 10:56 Bu haber 4656 kez okundu
 
İKİ MARS BİR TERS
İki Mars Bir Ters
Kültür-Sanat Haberi
İKİ MARS BİR TERS

Mars’ta su arayan ve bunun için milyarlarca dolar harcamaktan bir an geri durmayan insanoğlu Afrika başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde insanların aç susuz yaşamasını görmezden gelerek İnd-i İlahi’de sınıfta kalıyor.

Tarih uygar olan ama vefasız,

Zengin olan ama görgüsüz,

Zeki olan ama faydasız bu insanlığı zelil etmekten geri durmayacaktır.

Depremlerle, tsunamilerle, fırtına ve sellerle ve dahi diğer doğal (İlahi) afetlerle terbiye olmaya maalesef mahkûmuz.

Uzaya fırlatılan her uydu için milyonlarca dolar harcanırken, silah sanayisinde her geçen gün yüz binlerce insanı tek bombayla yok etmenin planları yapılırken ve hummalı çalışmaları devam ederken aslında insanoğlu her geçen gün zaten yavaş yavaş ölüyor.

Çeşitli medya organlarından servis edilen ve her gün gözümüze gözümüze sokulan birçok haberle insanlar üzerinde korku hegemonyası kurmaya çalışan bazı küresel güçler, çeşitli yollarla insanlığı ifsat etmek için projeler üretmektedir.

Bir yandan mekanik silah çalışmaları, bir yandan ilaç teröristleri, bir yandan biyolojik silahlar;  başka bir yandan üzerimize boca edilen sosyal medya içerikleri, internet oyunları insanlığın ifsadında yetmezmiş gibi başka başka zulüm araçları üretmekten de geri durmayışlarını gözlemlemekteyiz.

Yeryüzü bize yetmiyor diye bu güruhun, milyonlarca insanın ölümüne sebep olacak biyolojik, mekanik, sosyo-politik, teknolojik silahları kullanırken ellerinde kadehleriyle kahkaha atarak dünyayı kendi pencerelerinden izlediklerine eminim.

Son günlerde ABD ve Avrupa ülkelerinde –inşallah bizde olmaz- Tik Tok kullanıcısı gençleri ağlarına düşürmek isteyen küresel güçler insanlık ile alay etmeye dahi başladı. Yakınlarda duyacağınız haberlerden bazılarının başlığı veya içeriği “Öğrenciler okulu ateşe verdiler, Okulda oyun oynarken kafalarına 5 kg ağırlığında eşya düşen çocuk ağır yaralandı, Öğrenciler arasında yaygınlaşan bir oyunda arkadaşlarının zorbalığına uğrayan çocuğun kafatası çatladı!” şeklinde olabilir.

Bahsi geçen sosyal medyayı kullananlar “Aman, ne olacak canım, izliyoruz, eğleniyoruz!” şeklinde kendilerini kandırsalar da sosyal medya aracılığı ile toplumları nasıl ifsat edebileceklerini bizler görmekteyiz. Toplumu galeyana getirecek, sosyal karışıklığa sebep olacak çalışmasında Tik Tok gençlere aylık görevler vermekte ve bunu çeşitli argümanlarla yaymaktadır. Şimdiden olaylar başladı bile. Eylül ayında okul tuvaleti işgali meydan okuması vardı. ABD’de pek çok okulda öğrenciler okul tuvaletlerini kırıp döktüler bile.

Ekim ayında “Okul personeline şaplak at!”, Kasım ayında “Arkadaşının kız arkadaşını öp!”, Aralık ayında “Cinsel anlamda teşhirde bulun!”, Ocak ayında “Bir kızın özel bölgesine dokun!”, Şubat ayında “Okul tabelasına zarar ver!” gibi devam ediyor.

Peki, bunları kimler neden istiyor? Bunları küresel güçler; mekanik, teknolojik ya da biyolojik silah üreten bir grup deli, tanrılık iddiasında bulunan zavallılar planlayıp uyguluyor. Amaçları ise gençlerle/çocuklarla ebeveynlerin bağını koparmak, eğitim düzeyini zayıflatmak hatta bitirmek, gençleri kendilerine köle haline getirmek, düşünmeyen-sorgulamayan-emirlere itaat eden robotlar haline dönüştürmektir.

Bizlerin görevi nedir peki?

Oturup sonumuzu beklemek mi?

Uyanın lütfen, iki mars bir ters olacak, işimiz bitecek!

Böyle uyumaya devam edersek!

Ahmet KAFKAS

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: İKİ, MARS, BİR, TERS,
Yorumlar
Haber Yazılımı