Haber Detayı
02 Ekim 2021 - Cumartesi 17:01 Bu haber 1857 kez okundu
 
Hamza Dağ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde 'İnternet Yasası Mecliste'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Dağ, burada yaptığı açıklamada, internet medyası ile ilgili düzenlemelere dair önemli açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi
Hamza Dağ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde  'İnternet Yasası Mecliste'

 

CEMİYET'TE BASINLA BULUŞMA

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bir dizi ziyaret ve programlar için geldiği Samsun'da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret ederek basın mensuplarıyla buluştu. Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Hamza Dağ, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'KOMİSYON OLUŞTURULDU, DEĞERLENDİRİYORUZ'

Uzun süredir gündemde olmasına rağmen bir türlü istenilen düzenlemelerin gerçekleştirilemediği internet yasası ve internet gazeteciliğine dair değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, "Konu sürekli gündemimizde. Henüz ete kemiğe bürünmese de bu konuda bir çalışmamız söz konusu. Konuyla ilgili her kesimden bilgi ve görüş almaya devam ediyoruz. Kendi çalışmalarımızı da birleştirerek oluşturduğumuz bir komisyonda değerlendiriyoruz" dedi.

'DÖRT DÖRTLÜK OLSUN İSTİYORUZ'

Komisyonda yapılacak değerlendirmeleri daha sonra önce kabinedeki Bakanlarla, ardından mecliste grubu olan partilerin temsilcileriyle görüştükten sonra TBMM'ye intikal ettireceklerini ifade eden Hamza Dağ, "Bir şekilde adım adım da olsa ilerliyoruz. Çalışmalar mecliste yürüyor. Biz de AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı olarak her türlü desteği veriyoruz. Herkesin istediği gibi dört dörtlük bir internet yasası çıkartmak istiyoruz" diye konuştu.

HAMZA DAĞ'A SAMSUNSPOR FORMASI  

Konuşmanın ardından Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Hamza Dağ’a üzerinde ismi yazılı olan Atatürk armalı Samsunspor forması hediye etti. Ziyarette ayrıca AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Toptaş, Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar ile Anadolu Ajansı Samsun Bölge Müdürü İsa Sansar'da yer aldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Hamza, Dağ,, Samsun, 19, Mayıs, Gazeteciler, Cemiyeti'nde, , 'İnternet, Yasası, Mecliste',
Yorumlar
Haber Yazılımı