Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 16:57 Bu haber 1595 kez okundu
 
HAMİDİYE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BAĞIMLILIK EĞİTİMİ İÇİN VİYANA’DA
Son yıllarda, internetin insan yaşamı üzerine etkileri ayrıntılı olarak incelenmekte ve internetin, bireyin ev, okul ve iş yaşantısını devam ettirmede sağladığı kolaylıklar yanında, birtakım olumsuzlukları da beraberinde getirdiği konusunda uzmanlar fikir birliğine varmış bulunmakta. Çağımız sorunlarından biri olan internet bağımlılığı iki yıldır süre gelen pandemi neticesinde daha da büyük bir problem olarak karşımıza çıkmakta.
Eğitim Haberi
HAMİDİYE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BAĞIMLILIK EĞİTİMİ İÇİN VİYANA’DA

Bu bağlamda İlçemiz Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Murat KARACA, Okul Müdür Yardımcısı Yalçın ŞAHİN, Rehber Öğretmeni Öznur BİBEROĞLU ve Okul öğretmenleri Nazmiye CİVELEK, Filiz KURDOĞLU, Nuran KORKMAZ BOZ ve Sevim ŞAHİN bağımlılık eğitimi için Avusturya’nın başkenti Viyana’ya eğitim almak için gittiler. Okul öğretmenleri Öznur Biberoğlu ve Ayşe Küçük tarafından hazırlanan ve ilçede kabul gören ilk Erasmus Projesi olan proje;  İnternet Bağımlısı Olma, Bilinçli İnternet Kullanıcısı Ol’ ismini taşımakta. 2019 yılında kabul gören proje Türkiye genelinde hazırlanan 4736 projeden kabul edilen 216 tanesinin içine giriyor.

Bu kapsamda İlçemiz Hamidiye A.İ.H.L. proje ekibi öğretmenleri yurt dışı hareketliliği gerçekleştirmiş, Avusturya’nın Viyana kentinde alanında uzman eğitmenlerden 7 gün süren eğitim almışlardır. Bu eğitimle internet bağımlılığının nedenleri, belirtileri nelerdir? Çocuk ve gençlerde internet bağımlılığının nasıl önüne geçilebilir? Bu hususta ebeveynlerin çocuklara, gençlere yaklaşımı ne olmalıdır? Veli, çocuk ve gençlerde nasıl farkındalık yaratabiliriz? Avusturya’da internet bağımlılığı problem olarak görülüyor mu? Avusturya’da internet bağımlılığı için ne gibi tedbirler ya da uygulamalar mevcut? Sorularının yanıtlarına ulaşmışlardır.

Proje ekibi almış oldukları eğitim ile İlimiz ve İlçemizde gerçekleştirmeyi planladıkları sunumlar, seminerler ve geziler ile farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtmişlerdir.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: HAMİDİYE, ANADOLU, İMAM, HATİP, LİSESİ, BAĞIMLILIK, EĞİTİMİ, İÇİN, VİYANA’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı