Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 09:59 Bu haber 3184 kez okundu
 
Halkımıza Sorarım Geçmişte Yaptığımız Gibi
Gazi Oğlu-Şehit Torunu ve Gazi Babası 19 Mayıs İlçesi Çiftçilerinden Osman Atik; “Sene 1959 tam 63 sene önce, iktidarda Demokrat Parti Başkanı Rahmetli Sayın Adnan Menderes. Ben Osman Atik Demokrat Partinin yan kolu olan Vatan Cephesinin Başkanı idim. Samsun Millet Vekili olan Sayın Tefik İleri son Bakanlar Kabinesinde Bayındırlık Bakanı idi. Sayın Bakanın Sinop dan Samsuna gelişinde Arkadaşlarımla Sayın Bakanı Köyümüz Engizde ağırladık”
- Haberi
Halkımıza Sorarım Geçmişte Yaptığımız Gibi

Gazi Oğlu-Şehit Torunu ve Gazi Babası 19 Mayıs İlçesi Çiftçilerinden Osman Atik açıklamalarının devamında; “Sayın bakandan yeni kurduğumuz İçme Suyu Derneğimizin ihtiyacı olan 3500 metre Boruya İhtiyacımız olduğunu Rahmetli Bakana anlattık. Aynı gün talebimiz olan Boruların verilmesi talimatı verilmiş, bizde Dernek Yönetimi olarak Rahmetli Hayri Gülşen Hoca ve Yukarı Engizden Rahmetli Bayram Baş ve ben Samsun Valilik Makamında Rahmetli Bakanımızın Sayın Tefik İleriye Teşekküre gittik. Suyumuzu da Musa Deresi Engiz çayından o günkü İmkanları kullanarak arıtma yapıp ve her haneye 20 metre hendek açmayı taksimatı yaparak suyu o günkü isimleri Alaçamlılar ve Ordulular Mahallelerimize çeşmeler yaparak suyu akıttık. Ön planda hizmet veren Arkadaşlarımın hepsi rahmetli olmuş. Cenabı hakkın rahmetine kavuşmuşlardır. Mekanları Cennet olur İnşallah. Hepsine saygılarımı sunuyorum. Eksik gelen İçme suyu boruları içinde 1961 yılında yapılan Seçimlerde Samsun Milletvekili Rahmetli İlyas Kılıç’ı Hacı Dursun Sayar Rahmetli Celil Engizli ve Ben Ankara’da Ziyaret ederek geri kalan Boru İhtiyacımızda Rahmetli Sayın İlyas Kılıç tarafından karşılanmıştır. Hepsinin mekanları cennet olur İnşallah. Döşenen boruların büyük bir kısmı pik borulardı. Kurucu Belediye Başkanımız Hizmet adamı Rahmetli Sayın Hacı Gaffur Bayram 1970 yılında Belediye Başkanı Seçilince Belediyemiz bazı yerlerinde içme suyu sondajları açılmış. Mahallelerimizin hepsine yeniden içme suyu boruları döşenmiştir.

Bu çalışmalar yapılırken bir yandan da Belediyemiz Elektrik getirilmeye çalışmaları da devam ediyordu. Bu çalışmaları da Rahmetli Sayın Ömer Şenocak’ın hizmetleri olmuştur. Her iki Hizmet Adamları Hacı Arkadaşlarım mekanlarını Cennet olmasını Cenabı Haktan Niyaz ediyor ve Saygılarımı sunuyorum. Seneler Su gibi akıp geçiyor.

Tam 50 sene şimdi ise Sayın Bakanımız Suat Kılıç’ın büyük gayret ve katkıları sonrasında sulama suyu Barajımız ve İçme suyu arıtma tesislerimiz bitmiş durumda. Allah nasip ederse yakında Cam gibi Temiz suyu içeceğiz. Hükümetimize Dua ediyor ve katkısı olanların hepsinden Allah razı olsun diyorum. 50 sene önce döşenen içme suyu boruları aspes Kanserojen yapan borular. O zamanın boruları bunlardı ve içme suyu borularından bazen sular kesilince bulanık akıyor ve Hükümetimizin İmkanları doğrultusunda içme suyumuzun borularının değişmesi için Büyükşehirle diyaloğa girmek lazım. Büyükşehirde imkanı nispetinde bu projeleri yapıyor. Örnek olarak Ladik ilçesi Büyükşehirede Teşekkür ediyorum. Ondokuzmayıs Yetkililerimize naçizane olarak bir öneride bulunuyorum. Şu anda sahile giden ikinci bir Gezi ve Bisiklet yolu yapılmak isteniyor ve böyle bir yol için Çevre Şehircilik Bakanlığından büyük bir ödeneğin verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Diyorum ki böyle bir Para ödenek için Talebimiz içme Suyu projemiz için yapalım. Şu anda Samsunun hiçbir ilçesinde olmayan Gezi ve Bisiklet yolumuz 19 Mayıs ta var ve Yolun Genişliği 23 metre. Saygı değer Yöneticiler tercihte karar veremiyorlarsa konuyu Saygı Değer Halkımıza soralım. Kanaatim olur ki halkımızın tercihi Yüzde 99 İçme Suyu doğrultusunda olacaktır. Çünkü hiçbir ilçede olmayan Gezi ve Bisiklet yolu 19 Mayıs İlçesinde var. Mevcut yolun resimi. Önerilerim Hayırlı olur İnşallah” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Halkımıza, Sorarım, Geçmişte, Yaptığımız, Gibi,
Yorumlar
Haber Yazılımı