Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 16:07 Bu haber 3126 kez okundu
 
ÇİFTÇİLERİN CAN SUYU OLDU
19 Mayıs İlçesi Dereköy Mahallesi Samsun/Sinop yolu üzerinde kurulan Öztürkler Silaj, Küspe Paketleme Tesisi ilçede hayvancılık yapan çiftçilerin can suyu oldu.
Gündem Haberi
ÇİFTÇİLERİN CAN SUYU OLDU

Öztürkler Silaj Paketleme Tesisi sayesinde çiftçileri alternatif ürün olan silajlık Mısır üretimine yöneldiğini belirten işletme sahibi Ali Öztürk, gün içerisinde 75 ton üretim kapasitesine sahip olduklarını belirtti.

 

“Çiftçilerimize Hizmet Etmek İçin Bu Tesisi Açtık”

Silajlık mısır ve pancar küspesinin el değmeden paketlendiğini ifade eden Öztürk; “Tesisimiz, 10 dönüm alana kurulu bulunuyor. Silajlık Mısır küspeleri 90 110 kilogramağırlığında rulolar haline getirmektedir. Baskı sistemiyle sıkıştırılan rulolar altı kat file ile kaplanmasının ardından, 20 kat streç film ile muhafaza ediyoruz. Buda içindeki ürünün iki yıl korunmasını sağlıyor. İlk defa bölge çapında bu tesisi faaliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmette besicimiz ve çiftçimiz için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.  İşçiliği çok kolay, paketlenen ürünün saklaması gibi bir sorunu yok. Kullanılmaya başlanmasıyla birlikte 12 ay dışarda kalabiliyor. Karda, buzda, yağmurda etkilenmiyor. İçerisine asla bir gram su almıyor Çiftçilerimize hizmet etmek için bu tesisi açtık, paketlenen ürünler Türkiye’nin çeşitli illerine satışı yapılıyor” dedi.

 

“Her Zaman Çiftçimizin Yanındayız”

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Öztürkler Silaj ve Küspe Paketleme Tesisine ziyaret gerçekleştirdi.

Bayram Konuş; “Her daim çiftçinin yanında olduklarını belirterek, Ali kardeşimizi cani gönülden kutluyorum, ilçemiz için büyük bir ihtiyaç olan besicilikle uğraşan çiftçilerimizin işini kolaylaştırdı” şeklinde konuştu.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: ÇİFTÇİLERİN, CAN, SUYU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı