Haber Detayı
18 Mart 2018 - Pazar 13:28 Bu haber 3662 kez okundu
 
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü 19 Mayıs'ta düzenlenen törenle kutlandı.
Gündem Haberi
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Programa 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs İlçe Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abdullah Tekelier, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, 19 Mayıs İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü M.Serkan Eroğlu, 19 Mayıs İlçe Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları, Dernek ve Oda Başkanları, Kurum Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilerin yanı sıra çok sayıda ilçe halkı katıldı.

19 Mayıs Millet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından 19 Mayıs Merkez Mezarlığı’na geçildi. 19 Mayıs merkez mezarlığında bulunan şehit J. Komando Er Murat Uzun ve P. Er İsmail Bektaş’ın kabirleri ziyaret edildi ve aziz şehitlerimiz ve tüm şehitler için dualar edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi 19 Mayıs Belediye Düğün Salonunda öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan programla devam etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda sırası ile günün önem ve anlamını belirten konuşmalar, öğrencilerin şiir okuması ile sürdü. Öğretmenlerin hazırladığı öğrencilerin sunduğu oyun salonu dolduranlar tarafından büyük ilgi görerek ayakta alkışlandı.

 

Programın sonunda Çanakkale zaferi dolayısı ile çeşitli yarışmalarda başarılı olan ve dereceye giren öğrencilere hediyelerini, İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol verdi.

Programların ardından İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve Protokol üyeleri Şehit Aileleri ve Gazilerle birlikte yemekte biraraya geldi.

EMİN KADİR BARIŞ

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÇANAKKALE, GEÇİLMEZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı