Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 14:08 Bu haber 5706 kez okundu
 
Biberoğlu’ndan “Sessizlik” Adı Altında Açıklama
Türk Eğitim-Sen 19 Mayıs Temsilcisi Fatih Biberoğlu son günlerde yaşanan olaylardan dolayı açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi
Biberoğlu’ndan “Sessizlik” Adı Altında Açıklama

Türk Eğitim-Sen 19 Mayıs Temsilcisi Fatih Biberoğlu gazetemize yapmış olduğu açıklamada; “Ne yazık ki yine bir cinsel istismar vakası ile daha karşı karşıya kaldık. Daha 5 yaşında, hayata ve insanlara sevgiyle bakan, neşeli gülüşüyle çevresine huzur ve mutluluk veren küçücük bir evladımız; insan olmakla bile niteleyemeyeceğimiz cani veya caniler tarafından saldırıya uğradı. Kendi mahallesinde,  akranlarıyla oyunlar oynarken kim böyle bir sapıklık hayaliyle etrafta dolaşmaktadır, kim yanımızdan geçerken, selam verirken böyle sapkın düşüncelerle etrafını izlemekte ve kim sapkın emeller peşinde koşmaktadır? Ne yazık ki aklımız almıyor.

Hem dini anlayışımız, hem örf ve ananelerimiz açısından değerlendirdiğimizde hiçbir alanda yer bulmayan, her alan ve kişinin şiddetle reddettiği böyle bir davranışı nasıl yapabilmekte? Ve sorunun çözümünün; sadece ağır cezalar keserek, suçluları idam sehpasına çıkartarak olduğunu da düşünmüyoruz ne yazık ki. Kendi milli ve dini değerlerinden, insanlığın ortak değerlerinden bihaber bir nesil yetiştirdik. Her an bu veya buna benzer olayların bizlerin de başına geleceği korkusuyla yaşıyoruz. Toplum içinde ne kendimizi ne çocuklarımızı güvende hissediyoruz” dedi.

 

Biberoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Çok geç olmadan bu konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma yapılması, çocuklarımızı korumanın, daha da önemlisi böyle suçların işlenmemesi için neler yapmamız gerektiğini etraflıca değerlendirmeliyiz. Sadece olayın sıcak gündem oluşturduğu anlarda değil, 365 gün aynı hassasiyetle yapmalıyız bu çalışmaları. Sadece suç işlendikten sonra verilecek cezalara değil, önleyici çalışmalara yönelerek, günü kurtarmaktan çok geleceğimizi -çocuklarımızın geleceğini- kurtaracak önlemler üzerine yoğunlaşmalıyız artık.

Toplumumuzun her paydaşının sorumluluk alarak, bu acıları yürekten hissederek atacağı adımların yaşanan acılara son vereceğine yürekten inanıyorum. Yeter ki yapılacak işlerin takipçisi olalım, yeter ki toplumsal tepkimiz kısa sürede solmasın.  Çocuklar hepimizin ortak emanetidir, çocuklar geleceğimizdir, çocuklar çocuktur, onları korumak biz yetişkinlerin görevidir. İstanbul Küçükçekmece’ de yaşanan insanlık dışı olayı şiddetle kınıyoruz, sürecin takipçisi olacağız”

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: Biberoğlu’ndan, “Sessizlik”, Adı, Altında, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı