Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 14:47 Bu haber 4055 kez okundu
 
BAFRA FESDER YAZ KUR'AN KURSUNU AÇTI
Bafra İlçesinde faaliyet gösteren Fatih Eğitim Gençlik Spor Kulübü Derneği (FESDER) tarafından Yaz Kur’an Kursu açıldı.
Eğitim Haberi
BAFRA FESDER YAZ KUR'AN KURSUNU AÇTI

FESDER tarafından faaliyete giren Yaz Kur’an Kursu’nun açılış konuşmasını Semerkand Vakfı Bafra Şube Başkanı Mustafa Aral yaptı.

Aral açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Yaz kursları birçoğumuzun Kur’an ile buluştuğu zaman dilimleridir. Dinimizin temel bilgilerinin öğrenildiği özel yerlerdir. Bu itibarla çok önemli bir eğitim hizmeti olarak değerlendiriyoruz. Çünkü “bütün hizmetlerimiz daha çok bugünü inşa etmeye yönelikken, yaz kurslarımız milletimizin geleceğini inşa etmeye yöneliktir.

Yüce dinimizi ve yüce Kitabımızı öğretme imkanı veren, Ülkemizin her köşesinden çocuklarımızı Allah'ın varlığı ve birliğinde buluşturan, Peygamberimiz’in (s.a.v) sevgisinde gençlerimizin gönüllerini mayalayan,

Güzel bir Müslüman olma ve Müslümanca yaşama bilinci kazanmasına vesile olan yaz kursları bizim için ayrı bir değere ve öneme sahip. Din eğitimi Müslüman olarak bizim olmazsa olmazımızdır. Çocuklarımız fıtratına uygun, doğru dini bilgilerle donatıldığı zaman bu onları hayatın her alanında başarılı kılar.

Öncelikle Allah’ın en büyük nimeti olan çocuklarınızı Allah sizlere bağışlasın. Bir millet eğer çocuklarına değer vermezse, onları iyi yetiştiremezse o milletin geleceğini görmesi mümkün değildir.

Bize gelen çocuklarımıza örnek olalım. Sadece elifi öğretmekle kalmayıp elif gibi düzgün olmayı da öğretelim. Bu da ancak yaşayarak, örnek olarak öğretilir. Elifi ve elif gibi düzgün olmayı, doğru olmayı, anne babaya, bütün kainata tabiata karşı sevgili ve merhametli olmayı öğretelim. Onlara sadece bir dilin Elif-Ba’sını öğretmeyelim, sevginin ve merhametin de Elif-Ba’sını öğretelim. Allah’a güze bir kul olmanın, ibadet etmenin güzelliklerini öğretelim.

Bu duygu ve düşüncelerle yaz kursumuzun en güzel hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor ve hepinize desteklerinizden ve katılımınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizi en güzele, Rabbime emanet ediyorum.”

17 Haziran – 28 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yaz Kur’an Kursu’na 25 kursiyer katıldı.

FESDER tarafından açılan kursta gerçekleştirilecek faaliyetler ise şu şekilde; Kuran-ı Kerim Dersleri, İnanç ve Ahlak Eğitimi, Adab-ı Muaşeret, Sure Dua Ezberi, İlmihal Kampı Piknik, Halı Saha Futbol Turnuvası, Havuz Keyfi, Tarihi Sinop Ceza Evi Gezisi ve 29 Temmuz - 4 Ağustos arası Nebiyan’da Yaz Kampı gerçekleşecektir.

Tabakhane Mahallesi Çakır Mahmud Caddesi No:4/9 – Bafra/SAMSUN - İrtibat: 0539 929 75 85.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: BAFRA, FESDER, YAZ, KUR'AN, KURSUNU, AÇTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı