Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 13:46 Bu haber 5021 kez okundu
 
Atık Malzemelerden Sergi Düzenlediler
Tekel İsmail Çolak İlk/Ortaokulunda Teknoloji ve Tasarım Dersi ve Sınırlı Kaynaklar Sınırsız İhtiyaçlar Projesi kapsamında atık malzemelerden hazırlanan çalışmalar sergilendi.
Eğitim Haberi
Atık Malzemelerden Sergi Düzenlediler

Sergi ile ilgili açıklama yapan Tekel İsmail Çolak İlk/Ortaokulu Müdürü Abdullah Kamil Satıcı; “Dünya bize miras değil, emanettir” ilkesiyle yola çıkılarak bu emaneti en iyi şekilde gelecek nesillere aktarmayı amaçladık. Bunun en etkili yolu çevre bilinci ve geri dönüşümün bir yaşam tarzı olmasıdır.

Bu amaçla Tekel İsmail Çolak İlk/Ortaokulunda Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Neşe Aygün ve Sınıf Öğretmeni Elif Çal Eroğlu’nun yürüttüğü Sınırlı Kaynaklar Sınırsız İhtiyaçlar Projesi kapsamında ana sınıfı öğrencileri Geri Dönüşüm Defilesi, İlkokul Öğrencileri Geri Dönüşüm Orkestrası, Ortaokul Öğrencileri ise Geri Dönüşüm Sergisi açmıştır” şeklinde konuştu.

Okul Bahçesinde düzenlenen sergiye, 19 Mayıs Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Caner Can Koç, Osman Demirpençe, İstiklal Mahallesi Muhtarı Ahmet Aydın, Okul Müdürleri, Kurum Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ile velileri katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: Atık, Malzemelerden, Sergi, Düzenlediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı