Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 13:40 Bu haber 4582 kez okundu
 
ATATÜRK ORTAOKULUNDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ
Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri 6. Sınıf öğrencileriyle ders dışı etkinlik kapsamında “Uçurtma Şenliği” düzenledi.
Eğitim Haberi
ATATÜRK ORTAOKULUNDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, Öğrencilerin ders dışı etkinlikleri daha fazla yapması amacıyla 19 Mayıs ilçesi sahilinde uçurtma şenliği düzenlendi.  Eğitim ve öğretim işini dört duvarın dışına taşıyarak, öğrencilerin motivasyonlarının artırılması, yetenek ve becerilerini gösterme imkanı tanınması amaçlanmaktadır.

 

Atatürk Ortaokulundan yapılan açıklamada; “Okul vizyonu gereği olarak öğrencilerin öğretimi kadar sosyal açıdan da gelişmesini hedeflemektedir. Sadece akademik kaygılar güden, ders dışı faaliyetler noktasında yetersiz bireyler yetiştirmek milli hedeflerimiz açısından büyük bir eksiklik olacaktır. Bizler de okul olarak daha fazla sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek okulun akademik başarısının yanına, sosyal berecileri de eklemeye çalışmaktayız. Böylece bir bütün olarak gelişecek olan gençlerimiz daha mutlu, daha huzurlu olacaktır. Yapacağımız çeşitli etkinliklerle tüm eğitim öğretim dönemi boyunca çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ATATÜRK, ORTAOKULUNDAN, UÇURTMA, ŞENLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı