Haber Detayı
02 Eylül 2021 - Perşembe 15:21 Bu haber 1525 kez okundu
 
AŞI OLAN VELİYE KIRTASİYE ÜRÜNÜ İNDİRİMLİ
19 Mayıs İlçesinde velilerimiz aşıya sonrada çocuklarımız okula aşı kampanyasında aşı olan veliye kırtasiye ürünü indirimli olacak.
Eğitim Haberi
AŞI OLAN VELİYE KIRTASİYE ÜRÜNÜ İNDİRİMLİ

19 Mayıs İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devamını sağlamak için 2–5 Eylül tarihleri arasında “Çocuklar Okula, Veliler Aşıya” aşı kampanyası düzenledi.

İlçe genelinde öğretmen, veli ve servis şoförlerinin aşılanması ve toplumda ikinci doz ve üçüncü doz aşı oranını artırılmasını hedefleyen kampanya Cumhuriyet ilkokulu bahçesinde stant kurularak öğrenci velileri aşılanmaya başlandı.

19 Mayıs Cumhuriyet ilkokul bahçesinde kurulan aşı standını, ziyaret eden 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, “Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süre kapalı olan okullar yeniden eğitim öğretime başladı. Bu nedenle ilçemizdeki okullarda tedbirler üst düzeyde alındı. Aşı konusunda herkes aşısını olmalıdır ”dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ”Öğrenci velilerine seslenerek, özellikle sevdiklerimiz için aşılarımızı yaptıralım.  ‘Bana bir şey olmaz’ demeyin. Aşı olmayarak çevremizdeki birçok kişiye zarar verebileceğimizi düşünmemiz gerekiyor. İnşallah, inanıyorum ki ilçemizde yüzde yüze yakın bir aşılamayla Türkiye’nin en iyi ilçelerinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, “19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz okulların açılışı öncesi tüm hazırlıkları tamamladık. Allah nasip ederse tüm çocukları okullarımıza bekliyoruz. Bu noktada üzerimize düşen ne var ise yapmaya hazırız. Bakanlığımız son dönemde yaptığı toplantılarla, bizi bu konuda biraz daha güçlendirdi. Biz her çocuğumuzun okula sağlıklı girebilmesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. Aşı Kampanyasına 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Toplum sağlığı Başkanı Emine Ezgi Kişioğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, 19 Mayıs Tapu Müdürü İhsan Şenocak, Mal Müdürü Süleyman Karavin, okul müdürleri ile veliler katıldı.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: AŞI, OLAN, VELİYE, KIRTASİYE, ÜRÜNÜ, İNDİRİMLİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı