Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 14:36 Bu haber 5485 kez okundu
 
19 Mayıs’ta Rehberlik Çalışmaları
19 Mayıs İlçesi’nde rehber öğretmeni olmayan okullarda Bafra RAM ve 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile çalışma yapıldı.
Eğitim Haberi
19 Mayıs’ta Rehberlik Çalışmaları

Konuyla ilgili açıklama yapan Fatih Biberoğlu; “Rehberlik ve Psikolojik Danışma hizmetleri günümüzde eğitimin önemli hizmet alanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişisel gelişim, öğrencilerin girecekleri yerel veya ulusal sınavlar, karşılaşabilecekleri riskli durumlarla ilgili olarak öğrenci, veli ve eğitim personeline hizmet veren rehberlik birimi ne yazık ki ilçemizde her okulda bulunmamaktadır” dedi.

Biberoğlu açıklamasının devamında; “Bu hizmetlerden ilçe merkezine uzak okullarımızın da faydalanabilmesi için ilçemizde çalışmakta olan Rehber öğretmenler gönüllülük esası ile bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Kösedik ve Karagöl Ortaokullarında yapılan çalışmalarda; 1. ve 2. Sınıflara İhmal ve İstismar, 3 ve 4. Sınıflara Akran Zorbalığı, 5 ve 6. Sınıflara Ergenlik Dönemi Özellikleri ve Sosyal Beceriler, 7. Sınıflara Teknoloji Bağımlılığı, 8. Sınıflara LGS- Üst Eğitim Kurumları- Test Çözme Teknikleri konularında çalışmalar yapılarak öğrencilerin desteklenmesi sağlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, Mayıs’ta, Rehberlik, Çalışmaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı