Haber Detayı
27 Haziran 2022 - Pazartesi 12:18 Bu haber 1036 kez okundu
 
18 HAFİZE MEZUN OLDU
19 Mayıs İlçe Müftülüğü Yörükler Yatılı Kız Kur’an Kursu ile 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu örgün eğitim hafızlık projesiyle ilk defa mezun olan 18 Hafize’ye görkemli bir icazet merasimi düzenlendi.
Eğitim Haberi
18 HAFİZE MEZUN OLDU

Törene 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak,  Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, Samsun Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı İsmail Öztürk, Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi Latif Hamedoğlu, 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, İlçe Müftüleri, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

19 Mayıs Ulu Camii İmam Hatibi Ramazan Atar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, “Örgün eğitim hafızlık projesiyle 18 Hafize’miz Yörükler Yatılı Kur’an Kursumuzdan mezun oldu. Velilerimize, hocalara ve maddi destekte bulunan tüm hayırseverlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Adına Teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, Hafızlığın öneminden bahsederek; “İşte bugün beraber bulunduğumuz 18 Hafize kardeşimiz de bu bilincin, bu şuurun neticesi olarak Kur’an-ı Kerim’i hıfzettiler ve bundan sonra önce kendi çevresindekilere ve tüm inanlara hizmet için yola koyulacaklar. Ne mutlu bu kızlarımıza ve ailelerine. Emeği geçen İlçe Müftülerine ve Kur’an Kursu öğreticilerine gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

  19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, “İlçemizde 19 Mayıs İmam Hatip Orta Okulu ile Yörükler yatılı Kız Kuran Kursu örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi kapsamında ilk defa mezun olan 18 Hafize’ye icazet merasimi düzenliyoruz. Hafız, sadece Kur'an-ı Kerim'in kelimelerini ve ayetlerini ezberleyen değil, aynı zamanda onun manasını kalbine, ruhuna nakşeden, beyninde ve gönül dünyasında seyreden insandır. Hafizelerin yetişmesinde büyük emekleri olan Yörükler yatılı Kız Kuran Kursu İdareci ve hocalarına verdikleri önemden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Programda 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Topaloğlu konuşmasında;   “Ne mutlu sizlere ki Yüce kitabımızı hıfzetmişiniz. Bu çatı altına inen nurun yansımasısınız. Sizleri kutluyorum. Hafızlıkları inşallah bundan sonraki yaşamlarında, efendimizin güzelliklerinin yaşatılması, kendilerine rehber olması anlamında ışık tutar” diye konuştu.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Hafızlık için Kurslara koşan tüm öğrencileri tebrik ederken, çocuklarını Hafızlık için Kurslara gönderen anne babalara, öğrencilerin bu başarısında emeği geçen tüm öğreticilere de ayrı ayrı teşekkür etti.

Programda Sinop İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Yusuf Sözen de izleyicilere Kur’an-ı Kerim ziyafetinde bulundu. Sunuculuğunu ezgi sanatçısı Hakan Taha Bayram’ın yaptığı program hediye takdimi ve Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim Görevlisi İdris Ertürk hocamızın duası ve yapılan ikramın ardından son buldu.

 18 Hafize şu isimden oluşuyor: Fatma Zehra Sezginer, Ayşenur Şahin, İclal Yazıcı, Ebrar Yıldız, Esma Şevval Durmuş, Yağmur Anise Karaca, Betül Şenocak, Rabia Öner, Ayşenur Seyhan, Zehra Bek, Şuranur Yılmaz, Dilara Güzel, Şevval Kuş, Şule Küçükşakar, Hümeyra Karataş, Esma Bilici, Elanur Cantürk ve Esma Ecrin Öner.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 18, HAFİZE, MEZUN, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı