Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 17:07 Bu haber 6325 kez okundu
 
YÜCEL DALKIRAN SİYASİ HAYATINA İYİ PARTİ İL TEŞKİLATINDA DEVAM ETMEK İÇİN İSTİFA ETTİ
İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Yücel Dalkıran Siyasi Hayatını Samsun İl Teşkilatında devam etmek için 19 Mayıs İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti.
Siyaset Haberi
YÜCEL DALKIRAN SİYASİ HAYATINA İYİ PARTİ İL TEŞKİLATINDA DEVAM ETMEK İÇİN İSTİFA ETTİ

Yücel Dalkıran yaptığı açıklamada, “19 Mayıs’ta kurucu ilçe başkanı olarak siyasete başladım. Zor şartlarda cesur insanları bulup ilçe teşkilatını kurdum. 4 ay gibi kısa sürede Genel seçimlerde 1500 oy alarak ilçede İYİ Parti gerçeğini herkesin hafızasına kazıdım. 1 yılımızı doldururken yerel seçimlerde aday dahi gösteremeyeceğimiz söylenirken teşkilatlarımızın 19 Mayıs’ta aday gösterme yetkisini CHP’ye vermesi üzerine şahsi çabalarım ve 19 Mayıs CHP ilçe yönetiminin de fedakarlığı  ile İYİ Partiden aday gösterdik başarıya olan inancımdan dolayı ilçe yönetimimden encümen adayı olmamaları ile ilgili fedakarlık istedim ve sağ olsun arkadaşlarımız fedakarlıkta bulundu ve seçime  katıldık seçimde  34 gibi bir oy  alarak İYİ Partiyi 19 Mayıs’ta 2. parti konumuna getirdik belediyemizde 3 encümen ile temsil hakkı kazandık” dedi.

Başkan Dalkıran, “İlçeme, partime ve hatta batı yakası dediğimiz (Bafra, Alaçam, Yakakent)  ilçeleri de dahil tüm memlekete daha yararlı olacağım inancı ile siyasete il teşkilatında devam etme kararı alarak İYİ Parti 19 Mayıs İlçe başkanlığından istifa ediyorum.

Başta İYİ Parti İlçe Yönetim ve Üyelerime, yerel seçimlerde bize destek veren CHP Yönetim ve üyelerine Belediye Başkan Adayımız cesur insan Ahmet Topal’a,19 Mayıs siyasetinde var olan siyasi abilerime ve bize inanan, desteklerini esirgemeyen tüm 19 Mayıslı hemşerilerime sonsuz teşekkürler ediyorum saygı sevgi ve hürmetlerimi sunarım” diye konuştu.

19 Mayıs İlçe teşkilatına vekâleten 19 Mayıs Esnaflarından Veteriner Hekim Evren Hasan Şen görevi devralmıştır.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: YÜCEL, DALKIRAN, SİYASİ, HAYATINA, İYİ, PARTİ, İL, TEŞKİLATINDA, DEVAM, ETMEK, İÇİN, İSTİFA, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı