Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 10:32 Bu haber 1544 kez okundu
 
YÖRESEL ÜRÜNLER SAMSUNDA
Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Yöresel Ürünler Sergisi’nin 2’ncisi açıldı.
Gündem Haberi
YÖRESEL ÜRÜNLER SAMSUNDA

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği'nin ev sahipliğinde Samsun'da gerçekleşen ve doğal, ekolojik meyve, sebze ve köy ürünlerinin tanıtıldığı yöresel ürünler sergisinde, 40 ilden bin 200 ürün yer aldı.

Samsun'un İlkadım ilçesi Sevgi Gölü Parkı’nda bulunan alanda açılan yöresel ürünler sergisinde, 40 ilden gelen yaklaşık bin 200 yöresel ürün tanıtımı ve satışı gerçekleştiriliyor. Stantlarda, Samsun ve çevre illerde üretilen yaklaşık bin 200 yöresel ürünün tanıtımı ve satışı yapılıyor.

HALKIMIZI BEKLİYORUZ

Yöresel ürünler sergisi hakkında açıklamada bulunan Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Alaettin Gülal, “Daha önce İstanbul, Bursa, Antalya, Adana gibi illerde düzenledik. Samsun’da ikincisini düzenliyoruz. Çiftçilerimizin ürettiği farklı tatları, farklı illerde tattırıyoruz ve tanıtıyoruz. Bu ilde üretilmeyen ürünleri halkımız görerek alıyor ve üretime dönüştürüyor. 40 ilimizden firmalar katılıyor. Çitçilerimizin ürünleri ve özellikle de meyve ile ilgili ürünler yer alıyor. Birçok ilimizde bunun katkısını gördük. Halkımızın bu yöresel ürünlerimize ulaşması ancak o ili ziyaret ederek mümkündür. Bizler size 40 ilin yöresi ile bütünleşmiş ürünlerini ve bölgemizde yetişen ürünleri 21 Temmuz’a kadar Samsun halkına sunacağız, herkesi bekliyoruz” dedi.

DAİRE BAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Aleattin Gülal,”Her konuda çiftçinin yanında ve destekçisi olan   Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal  Hizmetler daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir’e 19 Mayıs Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü İsmail Öztürk’e Samsunlu hemşerilerimize teşekkür ediyorum Cifcileimiz  üretik leri ürünlerini nasıl farklı  mamülere dönüşüp pazar sunumu konusunda  bilgi sahibi oluyor  ve uyguluyorlar ”dedi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: YÖRESEL, ÜRÜNLER, SAMSUNDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı