Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 11:31 Bu haber 3894 kez okundu
 
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Açıldı
19 Mayıs İlçesinde yapımı tamamlanan, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu açıldı.
Gündem Haberi
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Açıldı

19 Mayıs Belediyesi tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen 5.480 m2 arsa üzerinde, taban alanı 3.100 m2 olan toplamda 8.250 m2 bina alanına sahip Yarı Olimpik Yüzme Havuzu açıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Seven; “Yüzme en temel spor aktivitelerinden birisi. Çocuklarımızın ve gençlerimizin erken yaşlardan itibaren spora yönelmesi ve bunu yaparken de bir eğitmen eşliğinde olması gerektiği gibi öğrenmesi belki ileride profesyonel sporcu olmalarına vesile olabilecek. Profesyonel bir şekilde yapmasalar bile sporun bir yaşam tarzı olduğu ve hayatın içerisinde bulunması gerektiği gerçeğinden hareketle bu imkânların son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Bugün de arkadaşlarımızla birlikte burayı ziyaret etmek üzere geldik. Gençlerimize, çocuklarımıza, yüzme sporuna gönül veren vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzu ilçemize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza ve Belediye Başkanlarımıza ilçem adına teşekkür eder, şükranlarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

Yılın 12 ayı hizmet verecek olan tesis, uzman antrenörler, cankurtaranlar ve donanımlı personeli ile konuklarını ağırlayacak.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda, 400 M2 yetişkin havuzu ve 96 M2 çocuk havuzunun yanı sıra 200 kişilik seyirci kapasitesi, fitness salonu ve saunası bulunuyor. İnceleme sırasında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Serkan Eroğlu eşlik etti.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Yarı, Olimpik, Yüzme, Havuzu, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı