Haber Detayı
19 Mayıs 2013 - Pazar 19:13 Bu haber 4469 kez okundu
 
YABANCI ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK İLGİSİ
Turizm Haberi
YABANCI ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK İLGİSİ

 

19 Mayıs Üniversitesi doğa okulu öğrencileri doğada bir araya geldi.

19 Mayıs üniversitesi Ekolojik yaşam kulübü derneği tarafından 35 ülkeden 65 öğrenciyi Yörükler beldesinde ekolojik kampı kuruldu. Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi dekan yardımcısı Doç. Dr. Ali Kemal Ayan, 19 Mayıs Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Birimi Ekoloji kulübü tarafından düzenlenen doğa kampı başladı. Dünya üniversitelerinden öğrenciler 19 Mayıs kamp ve doğa bilim okulu kuruldu. Kampta 35 ülkeden 65 öğrenci bulunuyor, 10 tane öğretim üyesi kapta öğrencilere doğa dersi açık arazide yaşama biyo çeşitlik ağız ve diş sağlığı organik tarım  konuları dersleri verilecek.

GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRÜ KAMPI ZİYARET ETTİ

Bafra Şevket Aşçı Turizm Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Kemal Ayan, “Dünya mirası olan Kızılırmak deltasında üniversitemizin 35 ayrı dünya üniversitelerinden öğrenciler doğa ve bilim okulunda buluştu. 19 Mayıs Üniversitesi Yörükler Beldesinde Doğa ve Bilim okulunu uygulamalı eğitim için uygun olan seçtik. Bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Geleneksel olarak her yıl burada olacağız, 19 Mayıs Belediyesine Yörükler Belediyesine Dereköy Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kampta bulunan Nijeryalı öğrenci Osman Sadu, Türkiye’de doktora yaptığını Yörüklerde bulunan yaşam kampını çok beğendiğini ifade etti.

19 Mayıs Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü M. Serkan Eroğlu, “Kampa giderek öğrencilerle yakından ilgilendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve gençlik çalışmaları hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Kızılırmak deltasının çok geniş bir coğrafi bölgeye sahip olduğunu belirterek, gençlerimiz için doğa sporları ve kamp alanlarının bu bölge için uygundur” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: yabanci, öğrencilerin, büyük, ilgisi
Yorumlar
Haber Yazılımı