Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 14:39 Bu haber 2038 kez okundu
 
YILIN BABASI ALAEDDİN DURSUN
19 Mayıs İlçesinde yaşayan ve uzun zaman hasta olan üç çocuğuna gözü gibi bakan, şiirlerle yaşamını sürdüren, Şair Alaeddin Dursun Samsun Yazarlar Derneği tarafından yılın babası seçildi.
Gündem Haberi
YILIN BABASI ALAEDDİN DURSUN

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven yaptığı açıklamada : “Biz daha önce Alaeddin Dursun'un eşi Havva Dursun'u Anneler Gününde yılın annesi olarak seçmiştik. Şimdi ise ilk defa Yönetim Kurulumuzun kararıyla Babalar Gününde yılın babası olarak Alaeddin Dursun'u seçtik. 19 Mayıs İlçesinde ikamet eden Alaeddin Dursun halen hasta yatağında hareketsiz yatan ve bilinç kaybı yaşayan üç çocuğuna yıllardır gözü gibi baktığını biliyoruz. Onlara iyi bir baba olabilmek için hiç bir fedakârlıktan kaçınmadığına şahit olduk. Yazdığı şiirlerde çocuk sevgisi de işleyen Dursun'u bu yıl derneğimiz tarafından yılın babası seçtik. Önümüzdeki günlerde evine giderek plaketini takdim edeceğiz. Kendisine herkese örnek olacak babalık örneği gösterdiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Sevda Çiçeğim”, “Gül Goncası”, “Mehtaplı Geceler”, “Yüreğimin Sesi”, Sevgi Dolu Çocuklar” isimli şiir kitapları yayınlanan Alaeddin Dursun Samsun Yazarlar Derneğinin de üyesi bulunuyor.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: YILIN, BABASI, ALAEDDİN, DURSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı