Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 15:28 Bu haber 1760 kez okundu
 
WEB TAPU ÜZERİNDEN İŞLEMLER YAPILIYOR
19 Mayıs İlçesinde Tapu Kadastro işlemleri COVID -19 salgın nedeni için tapu işlemleri Web tapu üzerinden yapılıyor.
Gündem Haberi
WEB TAPU ÜZERİNDEN İŞLEMLER YAPILIYOR

BÜTÜN TEDBİRLERİ ALDIK

19 Mayıs Tapu Müdürü İhsan   Sandıkçı,” Cumhurbaşkanlığı Genelgesi İle COVID-19 salgının ülkemizde yayılımını en aza indirilmesi ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla birimlerimize yönelik Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü de diğer birçok kamu kurumunda olduğu üzere COVID-19 salgınına yönelik olarak çeşitli tedbirlerin alınması talimatı verilmiştir.

Halkımızın ve çalışan personelin sağlığının korunabilmesi amacıyla 24 Mart tarihinden itibaren 4 Mayıs tarihine kadar Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak başvuruların ‘’Web Tapu’’ sistemi üzerinden, Yabancı Uyruklular dâhil olmak üzere işlem taleplerinin ‘’Alo 181’’ çağrı merkezi aracılığı ile veya Online başvuru olarak yapılmasına karar verildi.

EVDE KAL ÇOKÇA KAL

Müdürlüklere randevusuz ve ‘’Web Tapu’’ sistemi üzerine yapılmayan başvuruların kabul edilmeyeceği bildirilmiş olup, “Web Tapu’’ üzerinden alınan başvurularda Vatandaşın sadece imza aşamasında müdürlüklere gitmesi aynı gün içerisinde işlemin karşılanması amaçlanmaktadır.

‘’Web Tapu’’ sistemine ilk giriş için E-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. E-Devlet şifresi olmayanlar şifrelerini PTT şubesinden temin edebilmektedir.

‘’Web Tapu’’ sistemine taşınmaz malikinin E-Devlet şifresi ile giriş yapılması yanında belediyeden taşınmazın satışına dair rayiç bedeli ve Alıcı ve Satıcının kimlik bilgileri ile sistemde tanımlanan bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Böylelikle işlemin azami sürede güvenli bir şekilde sonuçlanması sağlanabilmektedir.

‘’Web Tapu’’ sistemi veya ‘’Alo 181’’ çağrı merkezi aracılığıyla randevu alma noktasındaki bu uygulama ile alım ve satım işlemlerinin en seri şekilde karşılanabildiğinden bu süreçte başvuru işleminden kendilerine çıkar sağlamak isteyen kişilere itibar edilmemesi, sistemin eksiksiz olarak işlediği ilgililere duyurulur”dedi.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: WEB, TAPU, ÜZERİNDEN, İŞLEMLER, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı