Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 10:50 Bu haber 4381 kez okundu
 
VIP UZMAN EĞİTMEN’DEN GÜVENLİK EĞİTİMİ
Samsun’un Bafra ilçesinde faaliyet gösteren VEŞA Özel Güvenlik Görevlilerine VIP Uzman Eğitmen Bilal Çelebi tarafından eğitim düzenlendi.
Asayiş Haberi
VIP UZMAN EĞİTMEN’DEN GÜVENLİK EĞİTİMİ

Özel Güvenlik Görevlilerine hizmet veren VIP Uzman Eğitmen Bilal Çelebi, “Amaç halkın güvenliğini sağlayan kolluk görevlilerine hayatta kalma hayat kurtarma eğitimi verilmekte halkın güvenini sağlamak VIP koruma, uzak doğu dövüş sanatlarını savunma tekniklerini kesici alet ateşli aletler suçlunun ikna kabiliyeti alanlarında hizmet veriyoruz.

ISP tarafından görevlendirilen profesyonel yakın koruma elemanı, hangi özel şart altında olursa olsun, normal veya acil koşullar altında risk analizi yapabilme, olası problemi tanımlama, güvenliği planlama, muhtemel güvenlik sorunlarını önleme ve kontrol etmede uzman, korunan şahıs için güvenli ortam sağlama yeteneğine sahip, yakın koruma sertifikası bulunan kişilerden seçilirler.

Tüm bunlara ek olarak; yakın koruma elemanlarımızda şu hususlarda uzman olma niteliği ararız.  Silahsız ve silahlı yakın koruma teknikleri, VIP koruma taktikleri, haraketli hedefler ve her türlü şart ve olasılığa hazır olma, VIP atış teknikleri defansif silah kullanımı iletişim teknikleri, VIP sürüş teknikleri, uygulamalı VIP yakın koruma düzeni, uygulamalı VIP yakın koruma düzeni, ISP AŞ aynı zamanda bünyesindeki VIP yakın korumalara özel birimlerde ve operasyon timlerinde görev yapmış TSK ve Emniyet mensupları göreve özgü eğitim ihtiyaçlarını belirler ve olası bilgi eksikliklerini gidermek amacıyla oryantasyon eğitimi verdikten sonra görev verir” dedi.

 

EMİN KADİR BARIŞ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: VIP, UZMAN, EĞİTMEN’DEN, GÜVENLİK, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı