Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 12:43 Bu haber 409 kez okundu
 
ÜZERİMİZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYORUZ
Samsun'da '1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günü'nü kutlandı. Başkan Ali Mutlu, pandemi sürecinde de vatandaşın yanında olduklarını belirtti.
Gündem Haberi
ÜZERİMİZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYORUZ

ÇELENK BIRAKILDI 

İlkadım İlçesinde bulunan Atatürk Anıtı'nda bir araya gelen XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu ve Genel Sekreter Hasan Şener, ve Yönetim Kurulu Üyesi Özkan ince saygı duruşunda bulundu ve çelenk bıraktı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
Salgın sürecinde gerekli çalışmaları yaptıklarını ve ihtiyaç halinde daha fazlasını yapmaya hazır olduklarını belirten XI. Bölge Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, "Yaptığımız tüm çalışmaları sağlık mensubu olma bilinciyle yapıyor, halkımıza bu doğrultuda hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bütün dünyayı etkilediği gibi bizim ülkemizi de etkileyen Kovid-19 pandemi süresince üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz ve ihtiyaç halinde daha fazlasını yapıyor olacağız" dedi.

DESTEK ESKİDE KALDI
SGK tarafından gözlük kullanıcılarına verilen gözlük desteğinin yetersizliği nedeniyle sorunlar yaşadıklarını kaydeden Başkan Mutlu, " Gözlük kullanıcıları için gözlük desteği alma sürelerinin 3 yılda bir olması en büyük problemlerin başında gelmektedir. Çünkü gözlük desteği en son fiyat güncellemesi 2004 yılında SGK tarafından yapılmıştır. Bugün kurumlar tek çatı altında birleştirilmiş ve adı Sosyal Güvenlik Kurumu olmuştur. Fakat destek eskide kalmıştır. Eski SSK'nın ödeneği karşılığında veremez durumdayız. Eğer fiyat düşerse hizmet kalitesi de düşer. Tüm sektörlerde bu böyledir. Fakat sağlık sektöründe bu durum söz konusu dahi olamaz. Bu noktada ilgili makamların bize ve gözlük kullanıcılarına gereken desteği vermeleri gerekmektedir" dedi. 

HER ZAMAN TİTİZ ÇALIŞIRIZ
Normalde bugünü Anıtkabir'de kutladıklarını salgın nedeniyle orada olamadıkları için buruk olduklarını kaydeden XI. Bölge Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Genel Sekreteri Hasan Şener, "Gözlükçüler ve Optisyenler günü vesilesiyle tüm gözlükçü ve optisyen arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Normalde isteğimiz Ankara'da Anıtkabir'de kutlamaktı. Ama koronavirüsten dolayı Samsun'da Atatürk Anıtı'nda kutluyoruz. Biz her zaman sağlık konusunda titiz bir şekilde çalışıyoruz. Tüm gözlük kullanan vatandaşların hizmetindeyiz" ifadelerini kullandı.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: ÜZERİMİZE, DÜŞENİ, FAZLASIYLA, YAPIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı