Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 16:48 Bu haber 2494 kez okundu
 
USTA, SAMSUN YENİDEN TARIM MERKEZİ OLACAK
Seçim çalışmalarını sürdüren Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Vezirköprü Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi.
Siyaset Haberi
USTA, SAMSUN YENİDEN TARIM MERKEZİ OLACAK

OVALARIMIZ DEĞERİNİ GERİ KAZANACAK

Seçim Koordinasyon Merkezi'nin önünde Vezirköprü’lü hemşehrilerine seslenen Erhan Usta, ''Ovalardan çıkan ürünün işleneceği, saklanacağı tesislerimiz yok. Çarşamba ve Bafra Ovamız var ama konserve, salça, meyve suyu fabrikamız yok, soğuk hava depomuz yok. Bunlar olmadığı zaman ürün pazara geliyor, yarısı tarlada kalıyor yarısı para etmiyor. Sezonun da talebi artırmak lazım. Sezon bittikten sonra ürünün tamamını piyasaya girmediği için fiyat yükseliyor. Hem üretici mağdur hem tüketici mağdur. Meyve suyumuz, salçamız dışarıdan geliyor. Ham maddemiz var ama dışarıdan alıyoruz. Yatırımcı sizden yer istiyor, belediye yer vermiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bizim Samsunlulara sözümüz üreticinin de tüketicinin de mağdur olmaması için, bu tesisleri göreve geldikten sonra hemen faaliyete geçirmek olacaktır. Bu sayede Samsun, bölgenin tarım merkezi olacak '' dedi.

ANKETLERDE İYİYİZ

Yapılan anketlerde iyi gittiğini ifade eden Usta, “Arkamızda ne bir sermaye kesimi ne de bir cemaat var. Arkamızda milletten başka kimse yok. Bizim hareketimiz, gönüllüler hareketine dönüştü. Bu şekilde yolumuzda ilerliyoruz. Biz seçim kazanmak için yola çıktık. Birilerinin oyunu bölmek, birlerine avantaj, birilerine dezavantaj sağlamak için çıkmadık. Yapılan anketlerde bu çok net bir şekilde ortada. Bunu da herkes görüyor. Hangi türden anket olursa olsun, hepsinde milletimizin büyük teveccühü olduğu ve durumumuzun iyi olduğunu görüyoruz” dedi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Emre PİRİNÇCİ
Etiketler: USTA,, SAMSUN, YENİDEN, TARIM, MERKEZİ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı