Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 12:11 Bu haber 2576 kez okundu
 
ULUSLARARASI GENÇLİK KAMPI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDILAR
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda düzenlenen “Uluslararası Gençlik Kampı” açılış törenine katıldı.
Gündem Haberi
ULUSLARARASI GENÇLİK KAMPI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDILAR

20 ülkeden 120 öğrencinin katılımıyla Samsun 19 Mayıs İlçesi Gençlik Kampı’nda düzenlenen “Uluslararası Gençlik Kampı’ açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Şahin; “Sevgili Gençler; Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. İlimizde gerçekleştirilen bu ‘Uluslararası Gençlik Kampı’nı en güzel şekilde değerlendirin. Burada güzel vakitler geçirin, güzel arkadaşlıklar edinin ve güzel bir şekilde eğlenin. Çünkü burada gördüğünüz güzellikler, geçirdiğiniz güzel vakitler ve edindiğiniz güzel arkadaşlıklar ülkelerinize döndüğünüzde sizlerin hatıralarınızda kalacak. Burada gördüğünüz güzellikleri de ülkelerinize döndüğünüzde arkadaşlarınıza ve dostlarınıza mutlaka anlatın” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç yaptığı konuşmasında; “Bu yıl ikincisi düzenlenen kamp, sizlerin de birbirinizi tanımanızla birlikte dünyadaki dostluklarınızı daha da geliştirecektir. Burada amacımız sizlerin birbirinizle daha rahat iletişim içinde olacağınız bir ağı kurmaktır. Dünyanın dört bir yanından bir araya gelen gençlerin birlikte düşünmeleri, müzakere ve istişare etmeleri sağlanacak. Ümit ediyorum burada geçireceğiniz güzel vakitler buna destek sağlayacaktır.

Bu kampların sizlere nasıl bir yol çizeceğini şu anda belki tahmin edemiyorsunuz ama yapacağınız bir seyahatte, bulunacağınız bir toplantıda, hele ki gelişmiş olan şu anki iletişim araçlarına baktığınız zaman birbirinizle çok rahat temas kurabilirsiniz. Türkiye’de arkadaşlarınızla bir arada olacaksınız ve farklı eğitimler alacaksınız. Tartışmalarınız olacak, müzakereleriniz olacak, spor yapacaksınız ama bunun yanında kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda da eğitimler alacaksınız. Öncelikle burada göreceklerinizi ve öğreneceklerinizi ömür boyu taşırsınız diye ümit ediyorum.

Sizler ülkelerinize dönerken burada geçirdiğiniz güzel vakitler hatıralarınızda kalacaktır. Burada ömürlük arkadaşlıklar ve dostluklar edineceksiniz. Çünkü ileri ki zamanlarda burada edindiğiniz dostlukların nerede karşınıza çıkacağı hiç belli olmaz. Kampınızın başarılı geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Ben hepinize Türkiye’ye ve Samsun’a hoş geldiniz diyorum” dedi.

“Uluslararası Gençlik Kampı’ açılış törenine ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve sivil toplum temsilcileri katıldı.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: Gençlik, Spor, Bakanı, Akif, Çağatay, Kılıç, Samsun, Valisi, İbrahim, Şahin, bir
Yorumlar
Haber Yazılımı