Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 12:42 Bu haber 1301 kez okundu
 
ULUSAL DÜZEYDE SATRANÇ TURNUVASI
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü Anısına, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ulusal Düzeyde Satranç Turnuvası düzenleniyor.
Gündem Haberi
ULUSAL DÜZEYDE SATRANÇ TURNUVASI

19 Mayıs Belediye Düğün Salonunda başlayan program; 18 yaş altı, 12 yaş altı, 10 yaş altı ve 8 yaş altı olmak üzere sporcular toplam dört kategoride yarışacaklar.

Turnuva ile ilgili görüşlerini gazetemize paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol: “Bilindiği gibi 19 Mayıs 1919 Milli Mücadele için Gazi Mustafa Kemalin Samsun’a ayak bastığı gündür. Bu yıl bu önemli olayın 100. Yılını kutlamaktayız. Kutlamalara bakanlığımızın da verdiği talimatlar doğrultusunda çeşitli etkinliklerle devam etmekteyiz. Biz 19 Mayıs ilçemizde ilk defa böyle bir etkinliği böyle bir olayın anısına düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da bu tür etkinliklere devam edeceğiz.

Satranç Turnuvası’nın düzenlenmesinde emeği geçen Satranç Federasyonu, ilçemiz temsilcileri Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Karaca, Tekel İsmail Çolak Ortaokulu Müdürü Abdullah Kamil Satıcı’ya; Şube Müdürüm Caner Can Koç’a, Satranç Federasyonu İl Temsilcisine, okul müdürlerime, en önemlisi bizleri bu turnuvada yalnız bırakmayan katılımcı öğrencilerimize ve onların değerli öğretmenlerine, müdürlerine ve velilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Emre PİRİNÇCİ
Etiketler: ULUSAL, DÜZEYDE, SATRANÇ, TURNUVASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı