Haber Detayı
01 Mayıs 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 6116 kez okundu
 
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA
Ekonomi Haberi
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Aleattin Gülal’ın davetlisi olarak Esentepe Köyüne gelen Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Talat Şentürk Esentepe köyünde organik ceviz için incelemelerde bulundu.

İnceleme de 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Kadir Ekinci, Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Aleattin Gülal, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Dr. Talat Şentürk, Samsun İl Tarım Müdürü Kadir İspirli, 19 Mayıs ilçe Tarım Müdürü Mehmet Gül, Eski Samsun il Tarım Müdürü Sadullah Kirenci,  Bursa Mudanya Meyve üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan, Terme Elma Üreticileri Birliği Başkanı Fahri Sakağlu, Tarım danışmanı Nuraydın Saka ve Semra Çapkın, İlçe Tarım Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç, Samsun il Tarım Müdürlüğü Danışmanları ile birlikte Esentepe köyünde çiftçileri organik ceviz konusunda bilgiler verdiler.

GÜLAL "TÜRKİYENİN CEVİZİ 19 MAYIS'TAN"

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Aleattin Gülal, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcımız Dr. Talat Şentürk’ün ziyaret sebepleri Meyve Üreticileri Merkez Birliği olarak yürüttüğümüz projelerden biri olan Esentepe Köyünde uygulamayı düşündüğümüz ceviz üretimi konusunda, yerinde incelemesi ve Samsun ilinde yürütülen çalışmaları yerinde görmek amacıyla buradadır. Kendileri ülke genelinde meyvecilikle ilgili her türlü çalışmamıza destek vermiştir. Bundan sonraki çalışmalarımızda destek olacağına ülkemiz adına birçok projenin gerçekleşeceğine inanmaktayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının gerçekleştirmek istediği Projelerin Ülkemizin ve üreticilerimizin menfaatleri doğrultusunda yürütülmesi noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genel Müdürümüze ve Genel Başkan yardımcım Bursa Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Sayın Fazlı Aydoğan'a bizleri ziyaretinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

ŞENTÜRK "İSTEYİNCE HER ŞEY OLUR"

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Talat Şentürk, "Esentepe köyünde toplu meyvecilik düşüncemiz var. Meyvecilik Ülkenin diğer yerlerinde yayılmaya başladı. Toplu meyvecilik projesiyle çiftçilerimize pazarlama konusunda yardımcı olacağız. Ürünlerine daha kolay satılması için bir pazar oluşturacağız. Meyveciliğin Yurt dışında güzel örnekleri var. 19 Mayıs ilçesinde bu projesi başlatalım diye buradayız” dedi.

 19 Mayıs ilçe Tarım Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Talat Şentürk’e hediye verdi. Dr. Talat Şentürk ise hediye olarak verilen sivric ile organik domates dikeceğini söyledi. HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: türkiyenin, cevizi, 19, mayista
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA
TÜRKİYE'NİN CEVİZİ 19 MAYIS'TA
Yorumlar
Haber Yazılımı