Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 12:08 Bu haber 3543 kez okundu
 
TURİZM KALBİ 19 MAYIS’TA ATACAK
15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu açıklamalarda bulundu.
Turizm Haberi
TURİZM KALBİ 19 MAYIS’TA ATACAK

Mavi ve Yeşil’in Buluştuğu İlçe

 

‘Turizm, ekonomik kalkınmaya çok büyük bir katkısı olan ve tüm dünyada hızlı gelişen ve genişleyen sektörlerin başında gelmektedir.’ Şeklinde konuşan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Bilindiği gibi şehrimiz yaz, kış, doğa ve deniz turizminin yaygın olduğu önemli cazibe merkezidir” dedi.

 

‘Birçok kültür varlığına sahip olan ilçemizde görülmeye değer nice doğa harikası mekânlar bulunmaktadır” şeklinde konuşan Başkan Topaloğlu; “Karadeniz’in en uzun sahil bandına sahip olan ilçemizde sıcaktan bunalıp denize girebilirken, 20 dakika sonra ulaşabildiğiniz 1224 metre yükseklikteki Karadeniz’in terası olarak bilinen Nebiyan Dağında yaklaşık 50 metre yükseklikteki kayın ağaçlarının altında üşümeniz kaçınılmazdır. Nebiyan Yaylası olarak da anılan alanda, manzaranın seyredilmesinin yanı sıra oto tırmanma, yayla turizmi, dağcılık, yamaç paraşütü, yürüyüş parkuru, tırmanış ve foto safariler yapılabilir. Dağ turizmi için ideal bir yerdir. İlçemizde bulunan ve keyifli bir gün geçirmeniz için kaçınılmaz bir alan olan Kent Orman – Piknik alanı 110 dekar araziye sahip ve içerisinde her türlü oyun sahası, yürüyüş parkuru ve gözetleme kulesi bulunmaktadır. Ayrıca UNESCO geçici miras listesinde bulunan ve 352 kuş türü ile dünya güzeli Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ve Su Basar Ormanlarımız da ilçemizin en önemli turizm değerleridir. Son olarak tamamlanmak üzere olan 19 Mayıs Barajımız da ilçeye ayrı bir değer katmaktadır” dedi.

 

Olimpiyatların Kalbi 19 Mayıs

 

23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olmamız ilçemiz açısından ayrı bir öneme sahip diyen Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Samsunumuzdaki iki gençlik kampının da ilçemizde olması ve 23. Deaflympics İşitme Engelliler Yaz Oyunlarına ev sahipliği yapacak olmamız ilçemiz açısından büyük kazanım olacaktır” dedi.

 

Tek Eksiğimiz Otel

 

İlçedeki en büyük eksikliğin Konaklama olduğunu belirten Başkan Topaloğlu; “Konaklama konusunda çalışmalarımız sürüyor. Yakın zamanda ilçemize otel kazandırmayı planlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: TURİZM, KALBİ, 19, MAYIS’TA, ATACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı