Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 13:26 Bu haber 16167 kez okundu
 
TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ
19 Mayıs Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen komedi türünde ki “Kahvede Şenlik Var” tiyatro oyunu belediye düğün Salonunda de sahne aldı.
Kültür-Sanat Haberi
TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ

Tiyatroya 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serkan Kalınbacak, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven,  19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,19 Mayıs Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü M. Serkan Eroğlu, 19 Mayıs belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, kamu kurum-kuruluş temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Sabahattin Kudret Aksal’ın “Kahvede Şenlik Var” oyununda, bir kadın ve bir erkek, bir arabulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, dövüşüp, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşurlar. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açıları, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin dansın eşlik ettiği bir atmosferde komik bir üslupla anlatılıyor.

 

Evlilik ve aile kurumunun bireyler üzerindeki baskısını, ataerkil aile yapısını, evliliğin “çıkar” ilişkisine ve “para”ya dayandığını, bireylerin özgürlüklerini kısıtladığını, ailede sevgi ve saygının kalmadığını, ailenin kişilerini toplumdan soyutladığını, gençlerin geleneksel evliliği artık tercih etmediğini bazen şiirsel bazen de mizaha kaçan bir ifadeyle dile getiriyor. Böylece günümüzde de evliliği “çıkar ilişkisi” olarak gören ve görecek olan nesillere iyi bir ders veriyor.

 

2 perde 90 dakika süren komedi türündeki tiyatro büyük beğeni topladı. 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, tiyatro ekibine plaket takdim etti.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: TİYATRO, OYUNU, SERGİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı