Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 10:01 Bu haber 2785 kez okundu
 
TEMA VAKFI’NDAN GAZETEMİZE ZİYARET
TEMA Vakfı 19 Mayıs’ta kurum ziyaretlerine devam ediyor.
Gündem Haberi
TEMA VAKFI’NDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Geçtiğimiz yıl doğa eğitimi almış gönüllü öğrenciler ve 19 Mayıs İlçe Sorumluluğu Ekibi ile birlikte gazetemizi ziyarete gelen ilçe sorumlusu Öznur Biberoğlu; “İlçemizde yürüttüğümüz çalışmaların halka duyurulması konusunda verdiğiniz destekten dolayı TEMA ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi.

TEMA Vakfın sembolü olan yaprak rozeti 19 Mayıs Gazetesi adına İmtiyaz Sahibi Adil Atıcı’ya takdim ettiler. TEMA Vakfı’nın yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında ekiple söyleşi karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunduk.

 

Vakfın 19 Mayıs İlçe Sorumluluğunu resmi olarak yaklaşık 10 aydır üstlendiğini ifade eden Biberoğlu, okullarda yürütülen doğa eğitim programları hakkında bilgi verdi. Öğretmenlerin doğa eğitim programlarına başvuruda bulunduklarını, vakfın eğitim bütçesi dahilinde bu başvuruları değerlendirerek, olabildiğince çok sınıfa eğitim materyallerini ücretsiz olarak üyelik şartı olmaksızın gönderdiğini ifade etti. Sürdürülebilir doğa sürdürülebilir yaşam için 1 çocuğa daha ulaşabilmenin çok değerli olduğunu, sonraki kuşaklara yaşanabilir dünya bırakma sorumluluğumuz olduğunu söyledi.

 

Geri dönüşümün önemine de vurgu yapan Biberoğlu; “54 Kg kağıdı geri dönüştürdüğümüzde 1 yetişkin ağacı kesilmekten kurtarıyoruz. Daha az tüketerek ve tükettiğimiz ürünlerin ambalajlarını geri dönüştürerek doğal varlıklarımızı koruyabiliriz. Amacımız sadece ağaçlandırma yapmak değil,  doğal varlıklarımızı da koruma. TEMA Vakfı Türkiye de ağaçlandırma ve erozyonla mücadele çalışmaları ile tanındı, bunların temeline baktığımızda ise toprağı koruma var. Yaşam toprak ile başlıyor ve toprak ile devam ediyor, topraklarımızı korumalı ve bunun için bu amaçla yapılacak bütün çalışmalara destek vermeliyiz. Partilerin, hükümetlerin siyasi görüşleri her ne olursa olsun, toprak konusundaki düşünceleri tek olmalıdır. ‘Bütünlüğünü ve varlığını korumak” devlet politikası ise bu durumu tehdit eden bütün faktörlere engel olmak, olmalıdır. 2014 yılında yürürlüğe giren Toprak Koruma Kanunu'nun çıkarılmasında son derece etkili olan TEMA Vakfı'nın çalışmalarına destek için daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Yeşil bir coğrafyada yaşayan şanslı insanlarız. Bunun kıymetini bilmesi gerekenlerdeniz. Farkındalığı yüksek, çevreye doğaya duyarlı tüm 19 Mayıs halkını TEMA gönüllüsü olmaya davet ediyorum. Türkiye çöl olmasın” şeklinde konuştu.

EMRE PİRİNÇCİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: TEMA, VAKFI’NDAN, GAZETEMİZE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı