Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 14:11 Bu haber 3026 kez okundu
 
TEMA VAKFI AĞAÇ KARDEŞLİĞİ PROJESİ İLE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Tema Vakfı İlçe Sorumlusu Öznur Biberoğlu; “Ağaç Kardeşliği Projesi” kapsamında uygulanan doğa eğitim programıyla; çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesi ve doğayla giderek azalan ilişkilerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda oluşturulan “Çocuklar Hatıra Ormanları”yla da erozyonla mücadeleye katkı sunulması hedefleniyor” dedi.
Eğitim Haberi
TEMA VAKFI AĞAÇ KARDEŞLİĞİ PROJESİ İLE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Öznur Biberoğlu; “Proje kapsamında planlanan tüm faaliyetler için, Adım Adım Oluşumu bünyesinde “Yardımseverlik Koşusu” yapan koşucular aracılığıyla bağış toplanıyor. Adım Adım koşucularının bağış çağrılarıyla toplanan her 100 TL’lik bağış; bir çocuğun yıl boyunca doğa eğitim programına katılmasını ve eğitim sonunda bulunduğu yöreye uygun doğal türlerdeki tohumlarla kendi fidanını yetiştirmesini, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen hatıra ormanı arazilerinde çocuklar adına “Çocuklar Hatıra Ormanları”nın oluşturulmasını sağlıyor.

Yardımseverlik koşularından elde edilen gelirlerle öğrenciler için materyallerin gönderildiğini ifade eden Öznur Biberoğlu, sadece 3.sınıf öğretmenlerinin ağaç kardeşliği projesi için başvuru yapabildiklerini başvuruların her yıl Aralık ayında alındığını ifade etti. Proje maliyetli olduğu için başvuruların bir kısmının geri çevrilebildiğini de söyledi. İlçemizde bu proje sadece Cumhuriyet İlkokulu 3. Sınıf öğretmeni Şerife Durmaz tarafından yürütülmektedir. Bugün projenin ikinci etkinliği için doğadaydık ve Sarıgazel Tabiat Parkında ekosistemi ve ekosistemin bileşenlerini inceledik, çocuklar için keyif dolu bir yaşantı oldu. En kısa sürede de tohumlarımızı toprakla buluşturacağız. Doğa ve sürdürülebilirlik konularında hassasiyet gösteren, Tema Eğitim programlarını yürüten İlçemiz Öğretmenlerine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: TEMA, VAKFI, AĞAÇ, KARDEŞLİĞİ, PROJESİ, İLE, ÇALIŞMALARINI, SÜRDÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı