Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 14:17 Bu haber 2039 kez okundu
 
TEKEL İSMAİL ÇOLAK’TA GAZETECİLİK TANITILDI
19 Mayıs Tekel İsmail Çolak İlk ve Ortaokulunda Meslek Tanıtımında öğrencilerin meslekler hakkında daha çok bilgiye sahip olması ve ileride bu meslekleri seçecek öğrencilerin daha iyi karar verebilmesi sağlamak amacıyla bu meslekleri icra edenleri okula davet ediyor. Okula davet edilen konuklar, mesleklerinin tanıtımını yaparak öğrencileri bilgilendiriyor.
Eğitim Haberi
TEKEL İSMAİL ÇOLAK’TA GAZETECİLİK TANITILDI

Okulun bu haftaki konusu gazetecilik mesleği olurken davet edilen konuk ise 19 Mayıs Gazetesi Sahibi Adil Atıcı oldu.

 

Gazete Sahibi Adil Atıcı meslek hakkında bilgi vermek için Tekel İsmail Çolak Okulunun konferans salonunda öğrencilerle buluştu.

 

19 Mayıs Gazetesi Sahibi Adil Atıcı, “Gazetecilik; dünyanın en güzel, en heyecanlı, en zor ve en onurlu mesleğidir. Bu mesleği severek ve yürekten isteyerek seçmelisiniz. Bu mesleği seçenler, özellikle bireysel çıkarları doğrultusunda değil de toplumun çıkarları doğrultusunda çalışacaklarını, kamunun hiç susmayan sesi olacaklarını bilmelidirler; çünkü yetkisi çok olan gazeteciliğin sorumluluğu da çoktur” dedi.

 

Atıcı, yanında getirdiği yerel gazete ve ilçede çıkan bazı dergi ve kitapları öğrencilere vererek okudukları haberlerden ne anladıklarını, dikkatlerini çeken haber başlıklarını, dersler dışında TV, radyo ve gazetelerde hangi haber türlerini okuduklarını sordu.

 

Tekel İsmail Çolak Okul Müdür Yardımcısı Seyhan Demirpençe yaptığı açıklamada; “Öğrencilerin meslek seçiminde karar verebilmeleri için meslekleri canlı şahitleri ile tanımaları önem arz etmektedir. Bundan dolayı 19 Mayıs Gazetesi Sahibi Adil Atıcı’ya vermiş olduğu değerli bilgilerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

BERATİ ESMER

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: TEKEL, İSMAİL, ÇOLAK’TA, GAZETECİLİK, TANITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı