Haber Detayı
07 Mart 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 1779 kez okundu
 
SUAT KILIÇ BULVARI START ALDI
Siyaset Haberi
SUAT KILIÇ BULVARI START ALDI

19 Mayıs Belediyesi Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın ismini verdiği Bulvar çalışması için kolları sıvadı.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” İmara açık olan proje2200 metreolup genişliği 22,5 metredir.15 metreolarak planlanmış proje önceden yapmış olduğumuz meclis toplantısında Bulvarın ismi Suat Kılıç Bulvarı olarak yapıyoruz”dedi.

 

 Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Topaloğlu, Hemşerimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç bulvarı için Altyapı üst yapı bordur orta refüj kaldırım noktasındaki planlamaları yapıldı. Yol güzergahında bulunan her iki taraftaki ağaçların kesimi,  alt yapının sağlam alması dolguyla doldurulması ilk önce bitirip elek altı asfalt, sıcak asfaltla birlikte bölünmüş yol ile2200 metreolup  son bir metresini gidiş geliş olarak iki taraftan aydınlatmalı olarak yapmayı planlıyoruz. Yol genişletmek için sökülen ağaçlar başka yerlere dikilecek park alanlarında, kullanılacak isteyen vatandaşlarımıza bir yâda iki adet verebiliriz. Ağaçları Yükseliş Mahallesinde giden yol kenarında kullanacağız.”dedi.

 

PROJE ALTI AY İÇİNDE TAMAMLANMIŞ OLACAK

 

Topaloğlu, Suat Kılıç Bulvar Projesinin, 6 aylık bitim süresi var. Daha sonra görkemli bir şekilde hizmete açılmış olacak. Ayni projenin içersinde stadın orta basket sahasıyla tenis kortu, Pazar mahallesinde eski belediye arkasındaki park yenilenerek halkımızın hizmetine sunacağız.

 

HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ DEĞİŞİYOR

 

Hükümet konağı önünde peyjaş projemiz var. İki ışıklar arası mart ayı içersinde Çevre bakanlığından beklediğimiz yardım var. İlçenin girişindeki ana noktayı güzelleştireceğiz”şeklinde konuştu. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: suat, kiliç, bulvari, start, aldi
Yorumlar
Haber Yazılımı